UFRAD ve İTO İşbirliği

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/ito.jpg

UFRAD ve İTO İşbirliği

UFRAD ve İTO işbirliği ile düzenlenen Marka, Tescil, Pazarlama Yöntemleri ve Franchising Semineri’nde Dr. Mustafa AYDIN önemli bilgiler Verdi.

UFRAD ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile, Türk markalarının geliştirilmesi ve Dünya pazarlarına açılımına yönelik olarak Franchising’in önemi ve işlevi konuları hakkında 06 Haziran  2011 Pazartesi günü 13:00 – 17:30 saatleri arasında İstanbul Ticaret Odası 5. Kat Meclis Salonu’nda “Marka, Tescil, Pazarlama Yöntemleri ve Franchising Semineri’ konulu bir seminer düzenlendi.

Açılış konuşmalarını İTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Develioğlu ve UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa AYDIN’ın yaptığı seminerde markalaşmanın ve franchising sisteminin önemine değinildi. ‘Bir ülkenin gelişimi için markalaşmak esastır’ diyen Dr. AYDIN, UFRAD yaptığı araştırmaya göre şu anda ülkemizde 1847 marka bulunduğunu belirtti. Avrupa’da birinci sırada bulunan Türkiye genç nüfusu ve hızla gelişen ekonomisi sebebiyle çok cazip bir market haline geldiğini belirten Aydın, şimdi de markalarımızın yurtdışına açılması gerektiğini ve bunun franchising sistemi ile ancak mümkün olduğunu dile getirdi.

UFRAD Franchising Derneği olarak markalarımıza her türlü desteği sağladıklarını söyleyen Dr. AYDIN bu tür seminerlerin devam edeceğini de belirtti.

UFRAD Genel Sekreteri Osman Bilge seminerde Franchise sistemini ve dikkat edilmesi gereken noktaları ele alırken bu sistemin doğru kullanıldığında dünya markası haline gelmenin sağlanabileceğini anlattı.

Seminerin ikinci bölümünde Sezgin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sezgin ve Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur markalarının başarı hikâyelerini anlattılar.

UFRAD ve İTO : 1   2   3   4   5   6 
Trademark, Registration, Marketing Methods and Franchising Seminar was held by with UFRAD and The ICC in  cooperation

Moderator Prof. Dr. Şükrü Yıldız talked about the developing Turkish and world markets brands to open up the issues importance and function of Franchising in cooperation with UFRAD and Istanbul Chamber of Commerce at the seminar.

UFRAD and the Istanbul Chamber of Commerce held a seminar about “”Trademark, Registration, Marketing Methods and Franchising’ that discussed the issues about the development Turkish brands and function of importance of franchising sector and Turkish brand names opening to world markets on Monday, June 6, at 13.00-17.30 p.m.in Istanbul Chamber of Commerce Assembly Hall on the 5th floor.

Opening speeches started by the member of the Board of Directors of ICC,Member Develioğlu, and UFRAD President Dr.Mustafa Aydın, who mentioned the importance of seminars such as this,about branding and franchising system.Dr. Aydın said that ‘Branding is essential for the development of a country.According to reserch of UFRAD, Turkey has 1847 brands right now. Dr.Aydin also indicated that with Turkey’s young population and rapidly developing economy Turkey is the most attractive market in the Europe.

Dr. Aydin also said that UFRAD Franchising Association will continue such seminars to support the development of franchising system in our country.

UFRAD General Secretary Osman Bilge, talked about the franchise system, ways to become a global brand and addressed the crucial aspects of the system that will bring great success when used correctly.

Second part of the seminar speakers Chairman of the Board of the Sezgin Group,Hakan Sezgin, and Chairman of the Board of the Simit Sarayı,Haluk Okutur,  shared their success stories with the seminar participants

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin