Bil Holding

BİL HOLDİNG A.Ş.

1994 yılında çekirdeğini kardeşleri Nöroşirürjiyen Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN, K.B.B. Uzmanı Op. Dr. Ömer AYDIN, Sosyal Bilimci Prof. Dr. İbrahim AYDIN, İletişimci ve Yapımcı Süleyman AYDIN’ın yanı sıra evrenselliğin erdemini ve bilimsel eğitimi önemseyen 30’u aşkın akademisyen ve iş adamının birlikteliğiyle iş dünyasına atıldı.

Dr. Mustafa AYDIN; güçlü, dinamik, yenilikçi ve üretken yönetimi; çağdaş bilginin ve aklın egemenliğine inanan felsefesi, bilimsel ve teknolojik çalışmaları, profesyonel kadrosu ve uluslararası Kalite Güvence Sistemi ISO 9001 ile başlayan hizmet yolculuğuna hayata geçirdiği kuruluşlarla devam etmiştir.

TARİHÇE

BİL Holding A.Ş. 1994 yılında, Türkiye’nin en büyük sermayesinin “eğitimli insan gücü” olduğuna inanan bir grup akademisyen ve iş adamının bir araya gelmesiyle kurulmuş; bu öncü adımla toplumsal sorumluluğu gözeten ve çağın değişen dinamiklerine uyum sağlayabilmeyi önceleyen eğitim faaliyetlerini başlatmıştır.

‘’Toplam kalite’’ politikasını özümseyen, eğitim alanındaki önemli hizmetleriyle kısa sürede birçok başarıya imza atan BİL Holding A.Ş., ‘’kendi kendine yetebilmek’’ ve eğitimden kazandığını yine eğitime yönlendirmek’’ ilkeleriyle hareket etmiş; istikrarla ilerleyerek ve bünyesine yeni şubeler katarak faaliyet alanını sürekli olarak geliştirmiştir.

Süreç içinde eğitimle ilgili yatırımlarını geniş bir alana yaymış ve güçlü, dinamik, yenilikçi, üretken bir yönetim politikasını benimseyerek bilginin egemenliğine olan kuvvetli inancını tüm üretimlerine yansıtmıştır. Bu anlayışla BİL-Form Matbaacılık, Bilder Ajans Reklamcılık, EK-BİL Matbaacılık, BİL Yayıncılık, BİL Bilişim, BİL Lojistik, BİL Aydın Yayıncılık ve BİL Data gibi birçok önemli kuruluşu da yayın dünyasına kazandırmıştır.

BİL Eğitim Kurumları adıyla anılan bu önemli zincir, BİL Dershaneleri ile eğitim sektörüne adım atmış; 27 yıl boyunca tüm yatırımını eğitime yapan ve hep “Ülkemizin çocukları için daha fazla ne yapabiliriz?” diyen Doç. Dr. Mustafa Aydın gibi bir eğitim gönüllüsünün önderliğinde büyümüştür.

Çeyrek asrı aşan köklü eğitim tecrübesini geleceğin dili olan hibrit eğitim modellerine taşımış ve inovatif yaklaşımlarıyla açılımlarını durmaksızın sürdürmüş; Akademik İlerleme Takip Sistemi, BİL LEARN Hibrit Eğitim Platformu, BİL Çocuk Üniversitesi, Dijital Dünyanın Keşifleri, International Meet Ups, Motivasyonum Tam Başarım Yüksek, BİL Talks, BİL’de Üniversite, BİL Young Leaders ve Amerika-Kanada Çift Diploma Programları gibi birçok önemli uygulamayı hayata geçirmiştir. Ayrıca “BİL’de Başarı Bir Kültürdür” mottosuyla 100 Birincilik hedefine erişen, sosyal alanda ve sportif faaliyetlerde ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atan Dünya İnovasyon Okulu BİL Koleji; 2021 yılı itibarıyla 8.si düzenlenen “Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri”nde “Eğitimde Türkiye Markası Ödülü”nü almaya hak kazanmıştır.

BİL Koleji bugün Türkiye genelinde; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Fen Teknoloji Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi programları kapsamında toplam 36 kolejle eğitim hizmeti vermektedir. Ağırlıklı olarak Marmara ve Ege bölgelerinde bulunan kurumların sayısını, yeni dönemde 50 kampüse ulaştırmayı hedeflemektedir.

KURUMLAR

BİL Kültür ve Eğitim A.Ş.

BERABER ÇALIŞTIK, BERABER BAŞARDIK
BİL KÜLTÜR EĞİTİM
“ŞİMDİ TÜRKİYENİN HER YERİNDE”
BİL ÖĞRETİM KURUMLARI
Bilimsel ve teknolojik olarak değişimin getirdiği kavramları özümseyen ve bu gereklilikleri öncelikli olarak hayata geçiren BİL Öğretim Kurumları çağdaş görünümü ve idealist akademisyen kadrosuyla üniversiteye hazırlık kursları, Fen-Anadolu liselerine hazırlık kursları, 12 yabancı dil ve bilgisayar eğitimlerinin yanı sıra insan kaynakları ve eğitim danışmanlığı alanlarında da hizmet vermektedir.

YGS ve LYS Hazırlık Kursları BİL YGS ve LYS kurslarında derslerin tamamı projeksiyon eşliğinde, interaktif sistemle modern ders araç gereçleriyle işlenir. Rekor ders programları ve “eğitimin mükemmeli ayrıntıdadır” ilkesiyle hareket eden BİL, kaliteden taviz vermeden eğitim öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Kendini çağın değişimlerine göre sürekli güncelleyen BİL Öğretim Kurumları her yıl yeniden şekil vererek uyguladığı çağdaş öğretim metotları sayesinde %90’lara ulaşan öğrenci başarısı ile sektördeki lider konumunu sürdürmektedir.

Kurumsal Öğrencilerimizin her yıl elde ettikleri başarılar ile Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleşen binlerce BİL öğrencisi, BİL Öğretim Kurumları’nın özel öğretim kurumları içinde ayrıcalıklı bir yere sahip olduğunun kanıtıdır.

ISO 9001 kalite sistemiyle eğitim öğretim hayatına devam eden BİL Öğretim Kurumları, eğitimde yakalamış olduğu bu başarıyı 2000 yılından bu yana Franchising sistemiyle Türkiye’nin her bölgesine yayılmış şubelerinde de sürdürmektedir.

BİLGİSAYAR KURSLARI Tüm bilimler arasında en hızlı gelişen ve daha da gelişecek olan bilişim sektöründe bilgisayar kullanma bilgisi en çok aranan insan gücü nitelikleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Eğitimin her alanında kalite sisteminden ödün vermeyen BİL Öğretim Kurumları tamamı uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış bilgisayar eğitim programlarıyla kursiyerleri sektörün ihtiyaç ve gereksinimlerine cevap verebilecek düzeyde öğrenim imkanı sunmaktadır.

Çağdaş mekanlarda farklı hizmet anlayışını ortaya koyan BİL Öğretim Kurumları’nda bilgisayar kursları; sınırsız internet erişimi ve güçlü teknik alt yapısı ile donatılmış bilgisayar laboratuarlarında görsel olarak gerçekleştirmektedir.
BİL Bilgisayar Kursları, “Microsoft Yetkili Eğitim Noktası” olarak başarılı olan katılımcılarına, uluslararası geçerliliği olan “Microsoft Katılım Belgesi” vermektedir.

PROGRAMLARIMIZ
» BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK
» BİLGİSAYARLI MUHASEBE
» İŞLETMENLİK & BİLGİSAYARLI MUHASEBE
» UZMANLIK MUHASEBESİ
» GRAFİK TASARIM
» AUTOCAD
» BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
» WEB TASARIM
» İŞLETMENLİK & GRAFİK TASARIM
» TEKNİSYEN YETİŞTİRME

DÜNYAYI BİL’CE OKUYUN
Yabancı Dil Kursları / Language Center
Sınırların kalktığı, toplumların ve kültürlerin aynı çatı altında birleştiği yeni yüzyılımızın sloganı, iletişim olmuştur. İletişimin temel unsuru olan dil, bu yüzyılda insanlar için bir seçenek değil, ihtiyaç haline gelmiştir. BİL Yabancı Dil Kursları’nda temel ihtiyaç haline gelen yabancı dil eğitimi en son teknolojiyle donatılmış, ergonomik mekanlarda profesyonel bir ekip tarafından verilmektedir. BİL Yabancı DİL Kursları’nda, klasik eğitimin aksine görerek –duyarak ve yaşayarak öğrenme metodu uygulanmaktadır.

BİL Yabancı Dil Kursları’nda, iş hayatında yabancı dilde iletişim kurarak bireysel ve kurumsal çalışmaları rahatlıkla yapabilmek adına, şirketlere özel yabancı dil eğitim programları sayesinde kursiyerler, telefon görüşmeleri yapma, rapor yazma, anlaşma metinleri hazırlama ve sunum yapma teknikleri ile sektör bazında mesleki terminolojisine hakim olmaktadır. Yurtdışındaki birçok yabancı dil kursunun temsilciliğini yapan BİL Yabancı Dil Kursları’nda ayrıca yabancılar için Türkçe dersleri verilmekte olup kursiyerlerin günün her saatinde ücretsiz faydalanabileceği kulüpler mevcuttur.

PROGRAMLARIMIZ
» Almanca
» Arapça
» Bulgarca
» Çince
» Farsça
» Fransızca
» İngilizce
» İspanyolca
» İtalyanca
» Osmanlıca
» Rusça
» Yunanca
» Türkçe

BİL BİLİŞİM A.Ş.
DÜNYANIZI DÜNYAYA AÇIYORUZ.
BİL BİLİŞİM

“EVİNİZDEKİ İLK DERSHANE”
BİL BİLİŞİM

Başarıya giden yol bilginin ve bilişim teknolojilerinin etkin kullanımı ile mümkün olacağı bilinciyle öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunan BİL Bilişim, sanal dünyada eğitim konusuna öncelik vermiş ve bu alanda bir ilke imza atmıştır. Eğitim öğretim müfredatına uygun olarak gerçek sınıf ortamında, alanında en iyi öğretmenler tarafından farklı yöntemlerle anlatılan konuları kapsayan CD setleri ile öğrencilere her konuyu tekrar tekrar izleme ve öğrenme imkanı sunulmaktadır.

BİL Bilişim, eğitimde fırsat eşitliğine inanan felsefesi ve “evinizdeki ilk dershane” sloganıyla BİL IQ YGS ve BİL IQ LYS setlerine insanımızın hizmetine sunarak çağdaş öğrenim ortamını öğrencilerin evine taşımaktadır.

BİL DATA LTD. ŞTİ.
Başarının yolu şimdi akıl ve bilgiden geçiyor…

BİL DATA

“ölçülemeyen bilgi geliştirilemez”

Toplam kalite yönetimi esasını sürekli geliştirerek öğrencilere tam öğrenmeyi sağlamayı hedefleyen BİL Data eğitimin düzenli gözden geçirilmesi, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için ölçme ve değerlendirmenin vazgeçilmez bir unsur olduğunun bilinciyle hareket etmektedir.

Öğrenci merkezli eğitimde öğretmen, okul ve veli değerleri arasındaki iletişimin sağlıklı olması gerektiğini savunan BİL Data, öğrenciyi başarıya taşıyacak en önemli etkenlerin başında sınav sonuçlarının yine bu değerler arasında yapılacak takip ile değerlendirilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

BİL Data, kurumsal kimliği, profesyonel kadrosu ve yüksek teknolojik imkanları ile eğitim dünyasında, bir ilke imza atarak kazandırdığı Başarı İzleme Sınav Sistemi sayesinde öğrencilerin başarı düzeylerini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

BİL YAYINCILIK A.Ş.
Değişimin temellerinde farklılıklar vardır..

BİL YAYINCILIK
“Türkiye’nin geleceği bu satırlarda”

Sahasında uzman ve deneyimli, güçlü bir kadro ile çalışan BİL Yayıncılık YGS ve LYS, yabancı dil, bilgisayar ve genel kültür alanlarındaki geniş ürün yelpazesini; değişen eğitim yöntemleri ve sınav sistemine göre her yıl yenileyerek tüm ülke çapında yayınlamaktadır. BİL Yayıncılık, BİL Öğretim Kurumları’nda uygulanan Franchising sistemiyle ürünlerini Türkiye genelindeki şubelerinde aynı ciddiyet ve disiplinle öğrencilerin hizmetine sunmaktadır.

BİL Yayıncılık, eğitim öğretim alanındaki yayınlarının yanı sıra bilim, sanat, moda, müzik, sinema, tiyatro ve psikoloji konularını farklı bir dille kaleme alan ve gençlerin sesi olmayı hedefleyen Our Future dergisini 2004 yılından bu yana okuyucuları ile buluşturmaktadır.

BİL AYDIN YAYINCILIK LTD. ŞTİ.
Başarı çizgimiz güç birliğimizle belirginleşti…

BİL AYDIN YAYINCILIK
“Eğitimin mükemmeli ayrıntılarındadır.”

Çağın ihtiyaç duyduğu bilgi değişimine ve özellikle de eğitim çağındaki gençlerimizin öğrenimlerine ciddi destek sağlayan BİL Aydın Yayıncılık, sınav sistemine uygun olarak hazırladığı sıra dışı soru stilleri, öğrencileri yaratıcı düşünmeye iten konu anlatımlı yayın içerikleri ile kendi kulvarındaki öncü kuruluşlar arasında yerini almıştır.

BİL Aydın Yayıncılık, araştırma ve geliştirmeye önem veren seçkin ve deneyimli akademisyen kadrosuyla ilköğretim birinci kısım öğrencileri için hazırladığı yayınlarını da eğitim dünyasının hizmetine sunmaktadır.

BİL DERAJANS REKLAM
BİL Derajans; reklam, tanıtım ve organizasyon çalışmalarının yapıldığı donanımlı bir reklam ajansıdır. Reklam ve tanıtım, kurumsal kimlik oluşturma, medya planlaması, promosyon, organizasyon, halkla ilişkiler ve danışmanlık hizmetleri veren BİL Derajans, bünyesinde ayrıca oluşturulan bilgi işlem servisi ile de Türkiye genelindeki dershanelere özel hizmetler vermektedir. BİL Holding’e bağlı şirketlerin yanı sıra, BİL Derajans, resmi ve özel kurumlara yönelik çalışmalar da yapmaktadır.
EK-BİL MATBAACILIK A.Ş.
Baskıda kalite geleneği
Uluslararası düzeyde örnek çalışmalara ev sahipliği yapan EK-BİL Matbaacılık sektördeki saygınlığını ilke edindiği değerlere borçludur.

EK-BİL MATBAACILIK
“Kağıtla mürekkebin buluştuğu her noktada…”

Teknolojik gelişmelere hızla ayak uydurma ve bu gelişimi hizmetlerine kaliteli ve eksiksiz yansıtma felsefesi ile yola çıkan EK-BİL Matbaacılık, BİL grubuna 2000 yılında katılmıştır.

5.000 m2 ‘lik kapalı alanında 150 kişilik uzman kadrosu ve modern teknolojiye sahip makine parkuruyla, ofset ve web alanında bir renkten 8 renge kadar baskı hizmetleri veren EK-BİL Matbaacılık, beklentilere en uygun sonucu almak için özellikle filmsiz direkt bilgisayardan kalıba pozlama ile yapılan CTP uygulamaları ile de garantili ve düşük maliyetli hizmetler sunmaktadır.

EK-BİL Matbaacılık, baskı öncesi, baskı aşaması ve baskı sonrası olmak üzere baskının her aşamasında gerekli olan bütün makine parkuru ile bir tesisten çok, ileri teknoloji üreten bir laboratuar görünümündedir.

BİL FORM MATBAACILIK LTD.ŞTİ.
“Formda Hızın Sanatı”

Türkiye’nin önde gelen birçok lider firmasına hizmet veren BİL-Form Matbaacılık, şeffaflık, teknolojik uyum, ilgi ve özen, optimum maliyet, uygun fiyat de€erleriyle uluslararası düzeyde örnek çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır. İletişim ve teknoloji olanaklarının kaydettiği gelişmeye paralel olarak hızla genişleyen dünya pazarında da hak ettiği yeri alan BİL-Form Matbaacılık, sürekli form alanında ülkemizin dünyaya açılan penceresi haline gelmekten gurur duymaktadır.

Tüm ebatlardaki sürekli form baskı sistemlerini kendi bünyesinde bulunduran BİL-Form Matbaacılık 1 renkten 6 renge kadar sürekli form baskı hizmetleri vermektedir.

BİL LOJİSTİK LTD.ŞTİ.
Zamanı bizimle aşın

BİL LOJİSTİK
“lojistik nefes gibidir, kesilince hissedilir”

Bilgi işlem ve haberleşme tekniklerindeki gelişmeler lojistiğin önemini, bilinen ve hayal edilenin çok üzerine çıkardı. BİL Holding bünyesindeki şirketlerin lojistik ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan BİL Lojistik ileri mühendislik teknikleri ve kaliteli AR-GE çalışmaları ile iş dünyasındaki diğer şirketlerin de ihtiyaçlarına çağdaş bir hizmet anlayışı ile çözüm üretmeye devam etmektedir.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin