“TÜRKİYE’DE YÜKSEKÖĞRETİM KARİYERİNİZE PAHA BİÇİLMEZ KATKIDIR”

tarihinde yayınlandı Duyuru, HİB

Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Hizmetleri Sektör Komitesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, 28’inci Fas Forum International de l’Etudiant Fuarı’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin stratejik önemini vurgulayarak “Türkiye gibi bir ülkede yükseköğretim görmek tüm öğrencilerimizin kariyerine paha biçilmez bir katkı yapar” dedi.

Fas’ın Kazablanka kentinde bu yıl 28’incisi düzenlenen Forum International de l’Etudiant Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Hizmetleri Sektör Komitesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında Türkiye’nin stratejik önemine ve yükseköğretim alanında son dönemlerde yakaladığı çıkış trendine değinerek “Türkiye’de yükseköğretim eğitimi almak tüm öğrencilerin kariyerleri için paha biçilmez bir katkı olacaktır” dedi.

 “Türkiye Eski Dünya’nın Göz Bebeği”

HİB’in katkılarıyla gerçekleşen ve Türkiye’nin Fas Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan ile Kazablanka Ticaret Başmüşaviri Mehmet Elbir’in de teşrif ettiği fuarın açılış töreninde konuşan Doç. Dr. Mustafa Aydın, Türkiye’nin coğrafi konum olarak Asya, Avrupa ve Afrika’nın neredeyse tam ortasında olduğunu, adeta “Eski Dünya’nın göz bebeği” konumunda bulunduğunu ifade ederek “Bundan dolayıdır ki Türkiye, tarih boyunca büyük olay ve olguların merkezinde olmuştur. Bugün ise Türkiye, giderek güçlenen siyasi konumu, istikrarlı ekonomisi ve bölgesel stratejik pozisyonuyla dünyanın en kritik güçlerinden biri halindedir. Türkiye’nin ekonomik ve stratejik kalbi İstanbul ise, gerek çağ açıp çağ kapatan tarihsel rolü, gerek jeostratejik konumu, gerekse de bugünkü durumuyla her zaman için dünyanın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Napolyon’un ‘Dünya tek bir devlet olsaydı başkenti İstanbul olurdu’ demesinin nedeni de budur” diye konuştu.


 

Assoc. Prof. Mustafa Aydın Board Member of HİB and President of the Educational Services Sector Committee, said that “In a country like Turkey, getting a postgraduate diploma makes an valuable contribution to the career of all our students” in the 28th Forum International de l’Etudiant Fair, Casablanca

Assoc. Prof. Mustafa Aydın, who is the Board Member of HİB and President of the Educational Services Sector Committee, gave a speech “In a country like Turkey, getting an postgraduate diploma makes an invaluable contribution to the career of all our students” in the 28th Forum International de l’Etudiant Fair, Casablanca.

“Turkey Is The Old World’s Favorite”

Turkey’s Morocco Ambassador Ahmet Aydın Doğan and Commercial Counselor of Casablanca Mehmet Elbir attended the fair. Assoc. Prof. Mustafa Aydın gave an opening speech expressing that Turkey is geographically located almost in the middle of Asia, Europe and Africa, literally at “Old world’s favorite” position and said “For this reason, Turkey has been at the center of major cases and phenomenon throughout history. Today, Turkey’s stable economy and regional strategic position is in one of the most critical powers in the world. Istanbul who is Turkey’s economic and strategic heart with its historical roll, geostrategic location and current position, is one of the most important center of the world. This is why Napoleon said, ‘If the world were a single state, its capital would be Istanbul’”.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin