PROF. DR. MUSTAFA AYDIN’IN AZERBAYCAN TEMASLARINDA 4. GÜN

tarihinde yayınlandı Duyuru, EURAS, EURIE, Haberler, İstanbul Aydın Üniversitesi
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2024/06/04.05-KHAZER-SEMINER-1.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın Azerbaycan ziyaretinin dördüncü gününde, Space TV’deki “Seher’in Statüsü” programına katılım sağladı. Programda, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkileri ve eğitimdeki son gelişmeler üzerine görüş alışverişi yapıldı. Ortak vizyonlar ve gelecek perspektifler paylaşıldı. Bu kapsamda Prof. Dr. Mustafa Aydın, şu açıklamalarda bulundu: “Yükseköğretimde mükemmelliği, bilimsel araştırmaları ve bilime katkıyı hedefleyen, uluslararası düzeyde tanınan Azerbaycan’ın lider üniversitelerinden Odlar Yurdu Üniversitesi Kurucu Rektörü, Kadim Dostum Prof. Dr. Ahmed Valiyev Bey ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samir Valiyev Bey’i ziyarette bulunduk. Eğitim iş birlikleri hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İki ülke arasındaki eğitim alanındaki iş birliğini daha da güçlendirmek için adımlar atmaya devam ediyoruz. Mükemmel ev sahiplikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. İstanbul Aydın Üniversitesi olarak, Azerbaycan’ın önde gelen üniversitelerinden Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile geniş kapsamlı bir iş birliği protokolü imzaladık. Bu ortaklıkla, eğitim ve araştırma alanlarında yeni ufuklar açacak, bilgi ve tecrübeleri paylaşarak karşılıklı gelişime katkı sağlayacağız. Rektör Prof. Dr. Vilayat Valiyav’a da ev sahipliği için teşekkürlerimizi sunarız.

Programın ardından Prof. Dr. Mustafa Aydın, Azerbaycan’ın lider üniversitelerinden Odlar Yurdu Üniversitesine ziyarette bulunarak, Kurucu Rektör Prof. Dr. Ahmed Valiyev ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samir Valiyev ile eğitim işbirlikleri ve Azerbaycan-Türkiye arasındaki eğitim işbirliklerini güçlendirme üzerine bir görüşme gerçekleştirdi.

Azerbaycan’ın önde gelen üniversitelerinden Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında geniş çaplı bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu ortaklıkla, eğitim ve araştırma alanlarında yeni ufuklar açmayı ve bilgi ve tecrübe paylaşımı yaparak karşılıklı gelişime katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayat Valiyav’a ev sahiplikleri için teşekkürlerini iletti.

Akabinde Prof. Dr. Mustafa Aydın, Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) Üyesi Khazar Üniversitesini ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.  Görüşmede yaptığı konuşmada; “Eğitimde inovasyon ve liderlik üzerine önemli bir konuyu ele almak üzere bugün Khazar Üniversitesi öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Eğitim, toplumun temel direği ve geleceğin şekillendiricisidir. Bu yüzden, yenilikçi düşünceyi ve liderlik vasıflarını eğitimde öne çıkarmak, bizim için son derece önemlidir. İnovasyon, eğitimde dönüşüm ve ilerleme için vazgeçilmez bir araçtır. Yeni teknolojilerin ve pedagojik yaklaşımların keşfiyle birlikte, eğitim sürecinde daha etkili ve çeşitlendirilmiş yöntemler geliştirilebilir. Öğrencilerimizin ilgisini çekmek ve öğrenme sürecini daha etkili hâle getirmek için inovatif uygulamaların kullanılması kaçınılmazdır. Ancak, inovasyonun etkili bir şekilde uygulanması liderlikle yakından ilişkilidir. Eğitimde liderlik; vizyoner bir bakış açısına, cesur kararlar almaya ve ekip çalışmasına dayalı bir yaklaşıma dayanır” ifadelerine yer verdi.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin