MEM ve İAÜ ‘AKADEMİSYENLER OKULLARDA’ PROJESİNİ İMZALADI

tarihinde yayınlandı İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında “Akademisyenler Okullarda” adlı öğretmenler, öğrenciler ve velileri kapsayan çok kapsamlı bir eğitim projesine imza atıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) ile İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ)’nün imzaladığı protokol, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okulları kapsıyor.

Projeye göre İAÜ akademisyenleri öğrencilere ders destek hizmetleri sunma, ortaöğretim kurumlarının 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilere üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanma, arzu ettikleri öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmeleri, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmeleri, yaz tatillerinde, İlkokul öğrencilerine yönelik eğitimlerin verilmesi, fiziki mekanlar ve tesislerden yararlanma imkanı sunma, velileri bilinçlendirme ve okuma-yazma kursları, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan personeli, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarında görev yapan yönetici, öğretmen ve idari personelin teknoloji kullanımı becerilerini geliştirmeye yönelik teknik destek verilmesi eğitim-öğretimin niteliğini geliştirmeye dönük, uygun olan dal ve alanlarda zümre danışmanı olarak görev yapan öğretim üyesi veya öğretim görevlilerinin, belirlenen okullarda derslere katılmaları, karşılıklı olarak öğretmenlerin de üniversitedeki derslere dinleyici olarak katılmaları sağlanacak.

Protokol imza töreninde konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttükleri çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncellikle Muammer Yıldız’a eğitime, gelecek nesile verdiği destek ve çalışmalarından dolayı gençler adına teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum. Gençlerin eğitimi, eğitimcilerin eğitimi, kariyer günleri gibi kendisiyle birçok projeye imza attık. Bugün de, bir başka işbirliğine imza atacağız. Eğitim camiamız, üniversitemiz, eğitim fakültemizdeki hocalarının da katkılarıyla ciddi bir çalışma yürüttük. Eğitimcilerin eğitiminde 450 hocamızın eğitimini sağladık. Yöneticilerin eğitimini de gerçekleştirdik. Bu çalışmamızın da başarılı olacağından hiç şüphem yok. Sayın valimiz de, sağ olsun eğitimle ilgili her yere koşarak bizlere destek olmuştur, yanımızda olmuştur. Kendisine şükranlarımı sunuyorum,” dedi.
İmza töreninde konuşan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, kamu kaynakları ve insan gücüyle gerçekleştirilen çalışmalara üniversitelerin akademik destek vermelerinin eğitimin geliştirilmesinde büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Dr. Yıldız, “Akademisyenler Okulda” isimli projeyle anaokulundan liselere kadar akademik bilgi ve birikimin paylaşılmasını, üniversiteler ve velilere yönelik olmak üzere üç temaya hizmet etmeyi amaçladıklarını belirtti.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü, projeyle okulların ihtiyaç duyduğu laboratuvar, spor merkezi, kültür merkezi, bilim ve teknoloji odaları gibi fiziki mekanlar kullanımına açılacağını söyledi. Muammer Yıldız, akademisyenler için de Milli Eğitim kurumlarında ihtiyaç duyacağı bilimsel çalışma alanlarının da oluşturulacağını aktardı.

Dr. Yıldız konuşmasında şunları dedi:

“İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte 6-7 yıldan beri yürüttüğümüz işbirliği çalışmalarının bir yenisi olan ‘Akademisyenler Okullarda’ projemizin protokolünü gerçekleştiriyoruz. Bu üniversitemizde daha önce de oryantasyon programı projemiz vardı. Kalkınma ajansıyla birlikte yürüttüğümüz projeler vardı. Bizim insan kaynaklarına yönelik yürüttüğümüz hizmet içi eğitim programlarımız vardı. Bugün ise bütün bunların bir arada olması ve bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesi için bu protokolü imzalıyoruz.”

“İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kamu kaynaklarıyla ve kendi insan gücümüzle yaptığımız çalışmalardan üniversitelerin akademik desteği ve hocalarımızın da desteklemeleriyle daha büyük sonuçlarla daha iyi eğitim çıktıları elde ettiğimizi biliyoruz” diyen Dr. Muammer Yıldız, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bunun en iyi örneğini de yine İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Eğitimde İyi Örnekler” projemizle zaten yıllardır gösterdik. Bütün eğitim camiamız buna tanıklık etti. Dolayısıyla başta İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın olmak üzere bütün üniversite personeline bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Eğitimde İşbirliği’ projesi kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız arasındaki protokolün imza törenine, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve İAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamide Ertepınar da katıldı.MEM and IAU sign “Academics at School” project

Provincial National Education Directorate of Istanbul (MEM) and Istanbul Aydin University signed a wide range of an education project that includes students, academics and parents.

The protocol signed between MEM and Istanbul Aydin University includes all the schools under MEM jurisdiction.

The project will help IAU academics to provide tutoring for students; 11th and 12th grade students to use both the university campus and library; students to get in touch with the academics of their preference; utilize services of career center; offering classes for elementary students during summer; utilize university’s facilities; literacy courses for parents; technical support for the staff, directors, teachers and administrative staff of Provincial National Education Directorate of Istanbul and Provincial National Education Directorates; lecturers and instructors who work as individual advisors in related fields to join the classes; teachers to attend classes as guests.

Speaking at the signing ceremony, Istanbul Aydin University president Dr. Mustafa Aydin mentioned his pleasure of works being conducted with City National Education Directorate and added, “Firstly, I would like to thank Muammer Yildiz for his support for future generations and his works on behalf of our youth, it is highly appreciated. We have signed many projects such as education of the youth, the educators and career days. We will sign another collaboration here. We have conducted a serious work with the contributions of our university, faculty of education and the education circle. We have provided education for 450 of our lecturers as well as directors. I have no doubt that this work will succeed as well. Our governor has been very supportive in every aspect of education. We appreciate his hard
work.”

Speaking at the ceremony, director of Provincial National Education of Istanbul Dr. Muammer Yildiz emphasized the importance of academic support provided for the works done by public resources and human capital, in development of education.

Dr. Yildiz mentioned their aim to serve three themes with the project titled ‘Academics at School’ which are to share academic knowledge and experience from kindergarten to high schools, for universities and for parents.

Director of Istanbul National Education Directorate also expressed that laboratories, sport facilities, cultural center and technology and science rooms to be opened for use. Muammer
Yildiz mentioned the opportunities for academics to take part in scientific works at National Education institutions.

“We are putting one of our newest projects ‘Academics in Schools’, which is a part of our 6 to 7-year long collaboration works, into life. We previously had orientation program project. We had projects with development agency. We had training programs for our human resources. Today we are signing this protocol to keep these together and increase them exponentially.”

“As Provincial National Education Directorate, we are aware of the best results of academic support of the universities for the works we conduct with public resources and human capital.”

“We have shown the best example of such works with ‘The Best Examples in Education’ project with Istanbul Aydin University. The whole education circle witnessed that. We would like to thank Istanbul Aydin University president Dr. Mustafa Aydin and the university’s staff for their support.”

Kucukcekmece District Governor Harun Kaya, Kucukcekmece Mayor Mehmet Besim Muftuoglu and IAU Dean of the faculty of Education Prof. Dr. Hamide Ertepinar have attended the signing ceremony of the protocol within the framework of ‘Collaboration in Education’ project.

20.01.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin