İstanbul Aydın Üniversitesi Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi.

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/iAUiftar.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği bu yıl da İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya,  Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman, Eski Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Rektör Yadigar İzmirli’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Geleneksel İftar Yemeği’nde konuşan Dr. Mustafa Aydın, “”Ramazan ayının rahmetini, paylaşımını, bereketini, sevincini bugün burada sizlerin katılımıyla paylaşıyoruz, ancak İslam dünyası olarak  her gün maalesef hepimizin yüreğini dağlayan ölümler, katliamlar haberleri alıyoruz. Onların yaşamış oldukları evlat acısı, anne acısı, baba acısı malesef bizlerin bu güzelliği ve rahmeti gönülden yaşamamızı engelliyor”” dedi.

Konuşmasında  bu coğrafyadaki insanların yaşam haklarının elinden alındığının ve dünyanın ise bu duruma sessiz kaldığının altını çizen Dr. Aydın, “”Bu coğrafyadaki insanların maalesef yaşam hakları ellerinden alınıyor. Tabii  bunları söylerken bir konunun altını kalın puntolarla çizmek lazım. Biz İstanbul Aydın Üniversitesi olarak 28 bin öğrencimizin ne ırkına, ne dinine, ne de  mezhebine asla bakmıyoruz”” diyerek bu ülkede her dinden, her dilden, her ırktan insanlarla yıllarca kardeş gibi yaşadığını, yarın da kardeş gibi yaşacağını vurgulayarak konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“”Ne ülke olarak,  ne de kurumlar olarak asırlardır kardeşçe birlikte yaşadığımız insanlara karşı en küçük bir sözümüz yoktur. Onlara karşı onları üzecek tek bir şey söyleyenlerin ise hep beraber karşısındayız ve karşısında olmaya devam edeceğiz. Ancak bugün dünyada yaşayan acıyı da dile getirmek zorundayız. Bu ülkeyi meydana getiren kurumlar olarak, bu ülkenin sahipleri olarak coğrafyamızdaki bu kan batağına dikkat çekmek zorundayız.””

Üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen iftar yemeğine üniversitenin akademik ve  idari personelinin yanı sıra çok sayıda  davetli de katıldı. Günün sonunda Vali Hüseyin Avni Mutlu ‘da ziyaret ederek onurlandırdı.

Haber : İAHA – Semra Dursun


Istanbul Aydin University Traditional Iftar was held

Many important public figures attended the annual iftar of IAU,which is held every year in the month of Ramadan in the Halit Aydin Florya Campus.

This year IAU President Dr. Mustafa Aydin, Kucukcekmece Governor Harun Kaya, Former Culture Minister Ismail Kahraman, Former Kucukcekmece Mayor Aziz Yeniay and Rector Yadigar Izmirli were among the few who attended the event Dr. Mustafa Aydin spoke at the IAU traditional annual Iftar saying, “”We are sharing Ramadan’s mercy, fertility and happiness with you here today. However, we receive news of deaths and massacres in the Islamic world, which hurts our hearts. The things they went through like loss of their children, loss of mothers and fathers, unfortunately inhibit the feeling of happiness and beauty from our hearts.””

In his speech Dr. Aydin mentioned that this geography has been robbed of their right to live and that the world is doing nothing to stop this. He also added, “” We, as Istanbul Aydin University, do not judge our 28,000 students through race, religion or whichever sect they belong to.”” He also said that people of different religions, languages and races have lived peacefully in this country for centuries and will continue to live like brothers and sisters tomorrow as well.

“”We, as a nation and as an institution, have never had or will have any conflict with any of the races or religions which we lived together for centuries. However, today we have to think about the suffering that is going on in the world. As the owners of this nation we have to stop the bloodshed that is going on in our geography today””

Many guests besides the academic and administrative personnel were invited to the Iftar which was held in the university’s Florya campus. At the end of the program Governor Huseyin Avni Mutlu honored the event with his visit.

News: IAHA – Semra Dursun


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin