İstanbul Aydın Üniversitesi 9. Mezuniyet Töreni Yapıldı

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/mezuniyet2014-haber.jpg


MEZUNİYETTEN KARELER İÇİN TIKLAYIN…

İstanbul Aydın Üniversitesi 9. Mezuniyet Töreni, Florya Yerleşkesi’nde coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi. Törende İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ile Rektör Prof. Dr. Yadigar İzmirli’nin açılış konuşmalarının ardından İstanbul Aydın Üniversitesi 2013-2014 eğitim yılı fakülte birincilerine ödülleri, Başkan Aydın ve Rektör İzmirli tarafından verildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, “Bu yıl 6 bin 500 mezunumuzu yeni başlangıçlara uğurlamanın coşku ve heyecanını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kuruluşundan bu yana gelişimini büyük bir hızla sürdüren İstanbul Aydın Üniversitesi bugün 28 bine ulaşan öğrencisi, 19 araştırma merkezi, eğitim teknolojilerinin en son örneklerini bünyesinde bulunduran fiziki altyapısı ile örnek alınan bir eğitim kurumudur. Üniversitemiz artık bir dünya üniversitesi haline gelmiştir. Öğrencilerimizi araştıran, sorgulayan, üreten, mesleki yeterliliği yanı sıra entelektüel birikimlere sahip bireyler olarak yetiştirmek için bütün gücümüzü kullandık. Bütün bunları üniversitemizin kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın  Dr. Mustafa Aydın’ın destekleri ve insanüstü gayretleri  sayesinde başardık. Bu vesileyle değerli başkanımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

Öğrencilere ve velilerine seslenen Prof. Dr. İzmirli, “Değerli veliler şuan ki duygularınızın her zamankinden çok farklı olduğunu biliyorum. Üzerine titrediğiniz, özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Alacakları diplomalarda sizlerin de emekleri bulunuyor. Bugün bizler de çok mutluyuz. Siz değerli öğrencilerimiz diplomalarınıza kavuşmanızdan dolayı mutlusunuz. Bizler de sizlere iyi bir eğitim ve mesleki formasyon verdiğimiz için mutluyuz. Hepiniz çok başarılı olacaksınız. Yeni hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum,” şeklinde konuştu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Yarının Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Genel Müdürleri, biz bu dünyadan göçtükten sonra bizim namusumuzu ve şerefimizi koruyacak siz gençleri saygıyla selamlıyorum. Bu tabloyu bizlere yaşatan öğrenci ve velilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Değerli öğrencilerimiz sizlerle dört yıl birlikte olduk. Bir olduk, et ile tırnak olduk. Bugün bu düğünü de birlikte yapıyoruz. İnanıyorum ki iş ve aile yaşantınız da bugünkü kadar berrak olacaktır. Dünya sürekli değişiyor,” dedi.

Milli birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesinin önemine vurguda bulunan Dr. Mustafa Aydın, “Global ve küresel sınırlar, dünyanın yeni parametreleri, dünyaya hükmetmeye çalışan emperyalist güçlerin her daim bu topraklar üzerine hesapları olmuştur. Bizler çok uyanık her zaman dünden daha çok birbirimize kenetlenmiş olmak durumundayız. Türkiye bir ateş çemberinin ortasında bulunmaktadır. Hiçbir şey kendiliğinden oluşmuyor. Bütün bu olayları görüp hala bir şey yokmuş gibi davranmak, ancak gaflet içinde olanların bir dayanışmasıdır. Bizler kendimize yeni hedefler bulmak zorundayız. Bunların en başında birbirimizi sevmek gelmektedir. Ulu Önder Atatürk ve tüm şehitlerimizi asla unutmamalıyız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Milli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Oyuna gelmeyelim,” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin başarılarında velilerin de önemli payı olduğunun altını çizen Dr. Aydın, “Sizler gecenizi gündüzünüze katarak çalıştınız. Bugün de bunun semeresini görüyorsunuz. Sizlere ülkem ve insanlık adına şükranlarımı iletiyorum. Sizlerin dualarıyla İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki 28 bin öğrenciden hiçbirinin burnu kanamadı, hiçbiri zarar görmedi. Hepsi namusuyla, şerefiyle buradan mezun oluyor. Bunda en büyük pay sizlerindir, sizlerle iftihar ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Son olarak mezun olan İstanbul Aydın Üniversitesi gençlerine seslenen Aydın, “Sevgili gençler hiçbir zaman unutmayınız. Önce anne babanızın rızasını almadan hiçbir adım atmayınız. Milli ve manevi değerlerinize, kardeşliğinize sahip çıkın. Oyuna gelmeyin, oyuna gelenlerin halini görüyorsunuz. Suriye’de, Irak’ta, Ukrayna’da görüyorsunuz. Sizleri hayırla Allah’a havale ediyorum. Allah, yolunuzu ve bahtınızı açık etsin,” diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi 9. Mezuniyet Töreni, bayrak devir-teslim ve kep atma törenlerinin ardından sona erdi.

MEZUNİYETTEN KARELER İÇİN TIKLAYIN…
9th Graduation Ceremony took place in Istanbul Aydin University

IAU President Dr. Mustafa Aydin gave a speech during the 9th Graduation Ceremony of IAU. The President said, “”None of the 28,000 students who attend IAU even had a nose bleed, none of them were ever harmed. All of them are graduating here with great honor.””

IAU’s 9th Graduation Ceremony took place in its Florya campus with a very enthusiastic crowd. After Rector Dr. Yadigar Izmirli and IAU President Dr. Mustafa Aydin’s opening speeches, IAU’s 2013-2014 faculty valedictorian’s awards were given to them personally by Dr. Mustafa Aydin and Dr. Yadigar Izmirli.
IAU Rector Prof. Dr. Yadigar Izmirli, who gave the opening speech of the ceremony said, “”This year we are feeling the joy of sending 6,500 graduates to new beginnings. Since its foundation, Istanbul Aydin University quickly grew and reached a number of 28,000 students, 19 research centers, and is an institution which has been a home to the latest technologies. Our university has become a global university. We used every possible method to make our students the types of people who research, question, invent, and also raised them to be type of intellectuals who are well educated in their field. We have achieved all of these successes thanks to our Founder and President Dr. Mustafa Aydin and his “”heroic”” efforts. I want to finish my speech by thanking him.””

Prof. Izmirli continued saying, “”Dear parents! I know the feelings you feel right now is much different than you feel usually. The children you raised under your wings have grown and are ready to start life. You also have great efforts in the diplomas they are about to receive. We are also very happy this day. We are very happy that we were able to give you a good education. You all are going to be very successful. I wish you the best in your new lives. I entrust you into God’s hands.””

IAU President Dr. Mustafa Aydin gave his speech saying, “”Presidents, Prime Ministers, CEOs of Tomorrow! Once we pass from this world you students are the ones who will protect our honor with respect. I thank the parents and students for allowing us to see this picture. My dear students, we were together for four long years. We were one. And now we celebrate this joyful event together.‘

Also stressing the importance of preserving national togetherness and brotherhood, Dr. Mustafa Aydin said, “”Global boundaries, the world’s new parameters and also the imperialists who try to control the world have made calculations on this soil which you step on right now. We have to be more aware and even more connected than ever before. Turkey is in the middle of a ring of fire. Nothing happens on its own. Seeing all of these events and still acting as if nothing is happening is nothing but an act of heedlessness. We have to make new goals for ourselves. This begins with loving one another. We must never forget out great leader Ataturk and our martyrs. This land wasn’t won easily. We will never give compromise of our national stance. Let us not be fooled.””

Dr. Aydin also underlined the importance of the parents in the students’ success and said, “”You worked day and night for your children. And today you see the fruits of your efforts. I give you my and my country’s gratitude. With your prayers, none of the 28,000 students ever had a nosebleed or were ever harmed. All of them are graduating with great honor. The biggest factor in this is you and I thank you from the bottom of my heart.””

Aydin’s last words to the graduates were, “”Dear youth, we will never forget you. Never do anything before you get the consent of your parents. Protect your national and spiritual values. Protect your brotherhood! Don’t be fooled, you see those who are fooled, how they are now. You see Syria, Iraq, Ukraine. I entrust you into God’s hands. May God keep your path clean and clear.””

Istanbul Aydin University’s 9th graduation ceremony ended with the flag handover and cap throwing ceremonies.

Click for the Graduation Photos


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin