İslam Dünyası Yılın Eğitimcisi Ödülü Dr.Mustafa Aydın’a Verildi

tarihinde yayınlandı Duyuru, İstanbul Aydın Üniversitesi, Medya
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2016/11/IMG_0120.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İslam dünyasına yükseköğretim alanındaki çalışmalarından dolayı İslam İşbirliği Teşkilatı (Organization of Islamic Cooperation) tarafından her yıl verilen “İslam Dünyasının En İyileri” (Jewels of the Muslim World) ödülüne layık görüldü.

Her yıl “The Muslim World Biz” fuarı ve konferansı ile eş zamanlı olarak İslam İşbirliği Teşkilatı (OIC), Cidde Ticaret Kalkınma İslam Merkezi (ICDT), Fas – Arap Üniversiteler Birliği (AARU)  ve Ürdün – Malezya Hükümeti katkılarıyla düzenlenen İslam Dünyasının En İyileri 2016 Ödülü’ne bu yıl İslam dünyasına katkılarından dolayı Dr. Mustafa Aydın layık görüldü. Dr. Aydın, 2013 yılında bu ödülü alan İslam İşbirliği Teşkilatı eski Genel Sekreteri ve milletvekili Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ardından ödüle değer görülen ikinci Türk oldu.

“İSLAM DÜNYASININ EN İYİLERİ ÖDÜLÜNÜ SİZE TAKDİM ETMEKTEN GURUR DUYMAKTAYIZ”

Malezya Putra WorLd Trade Center Kuala Lumpur’da 19 Ekim 2016 Çarşamba günü Malezya saati ile 11.00’de gerçekleşecek ödül töreni için İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’a gelen davette şu ifadelere yer verildi:
“Değerli Dr. Mustafa Aydın, İslam dünyasına değerli katkılarınızdan dolayı saygımızın bir göstergesi olarak bu ödüle layık görüldünüz. Özellikle İslam dünyasında enerjiniz bir fark yaratmakta ve insanların hayatlarında pozitif bir etki oluşturmaktadır. Özellikle eğitim ve iş alanları başta olmak üzere tüm başarılarınızı kutlamak için sizlere ‘İslam Dünyasının En İyileri’ ödülünü takdim etmekten gurur duymaktayız.

Ödülü size vermemiz, bu yılki katılımcılara enerji verecek ve kişisel ve iş alanındaki başarıya ulaşmalarını sağlayacaktır. İslam Dünyasının En İyileri” ödülü Müslüman ülkeler arasındaki ekonomik ve sosyal bağlarını güçlendirmedeki ve bu ülkeler ve dünyanın geri kalan kısmındaki yapıcı anlayışı arttırmaktaki çabalarından dolayı önde gelen sanayici ve topluluk liderlerini belirleyici ve tanımlayıcı olarak görülmektedir. Ödül ayrıca, alan kişileri kendileri ve ülkelerinin refahı için katkıda bulunan yetenekli iş adamları olarak sembolize etmektedir. Bu ödül ayrıca genç nesillere ilham kaynağı olması açısından önemli olmakla birlikte global ekonomide verimli ve yetenekli katılımcılar olarak yer almada imajınızı güçlendirmektedir.”

“EĞİTİM DİPLOMASİSİ” KAVRAMINI LİTERATÜRE KAZANDIRDI

İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın eğitim alanında ulusal ve uluslararası anlamda yaptığı çalışmalarla da öne çıkıyor. Aynı zamanda Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı görevlerinde bulunan Dr. Aydın, başta İslam dünyası olmak üzere katıldığı her çalışmada ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda huzur, barış ve istikrarın ancak eğitim ile mümkün olduğunu vurgulaması, “eğitim diplomasisi” kavramını literatüre kazandırarak bölgesel ve küresel sorunlara çözüm önerileri getirilmesini sağlaması, düşük ekonomi düzeyine sahip toplumların ve özellikle mültecilerin eğitiminde öncü çalışmalarıyla eğitim dünyasında öncü olması dolayısıyla bu ödüle layık görülmüştür.


Dr. Mustafa Aydin to receive ‘ The Jewels of the Muslim World’ award.

Istanbul Aydin University president Dr. Mustafa Aydin will be presented ‘ The Jewels of the Muslim World’ award, an annual award given in collaboration with the Organization of Islamic Cooperation, for his contributions in higher education.

Organized in conjunction with ‘The Muslim World Biz’ exhibition and conference and in collaboration with the Organization of Islamic Cooperation (OIC) in Jeddah, Islamic Centre for Development of Trade (ICDT) in Morocco, the Association of Arab Universities (AARU) in Jordan and the Government of Malaysia, this years award will be presented to Dr. Mustafa Aydin for his contributions to Muslim world. Dr. Aydin is the second Turkish person to received the award after Ekmeleddin Ihsanoglu, Ph.D., former General Secretary of OIC and representative of the Turkish Parliament.

“We are proud to present ‘The Jewels of the Muslim World’ award to you”

The award ceremony will take place at Putra World Trade Center at Kuala Lumpur on October 19, 2016 at 11:00 a.m. local time. The invitation letter sent by OIC International Business Centre reads, ” Dear Dr. Mustafa Aydin, it is with great pleasure that we show our veneration for your contribution to the development in the Muslim world. Your drive makes a difference and produces a positive impact on people’s lives, mainly within the Muslim world. We are extremely honored to commemorate all your achievements, especially in the education and business industry, by presenting the Jewels of the Muslim World Award.”

” We believe that presenting the award to you would energize the participants in the event this year to excel in their personal as well as business endeavours. The award signifies the outstanding industrialists and community leaders for their efforts in boosting economic as well as social ties among the Muslim countries in addition to strengthening the constructive understanding between these countries and the rest of the world. The award will also be an inspiration to the younger generation.”

He Added the Concept of “Education Diplomacy” to the Literature

IAU President Dr. Mustafa Aydin comes to the forefront with his works in education in national and international field. EURAS ( Eurasia Universities Union) and DEIK ( Foreign Economic Relations Board) Higher Education Council president Dr. Aydin was deemed suitable for the award for his emphasis on education for being the only tool to bring peace and stability in economic, social and cultural works he participated especially in Muslim countries, his contribution of the concept of ” Education Diplomacy” to the literature thus bringing solutions to the regional and global issues, and for his leading works to provide education to underprivileged and refugees.

18.10.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin