İş, Siyaset ve Eğitim Dünyasının Önemli İsimleri İstanbul Aydın Üniversitesi İftarında Buluştu

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/13temmuzgelenekseliftaryemegi250.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Geleneksel İftar Yemeği’nde konuşan Dr. Mustafa Aydın, “Bu güzel yaz akşamı, Ramazan gecesi ve gecelerin en güzeli olan Kadir gecemizin huzuru içerisindeyiz.  Ancak Doğu Türkistan’dan Balkanlara, Ortadoğu’dan Afrikaya, bulunmuş olduğumuz bu coğrafyadaki milyonlarca aç, susuz, evsiz, yetim ve evlat acısı çeken insanların ızdırabını da kalbimizin en derinlerinde hissediyoruz,” dedi.

Konuşmasında İslam dininin, bütün insanlığın küresel ve huzur içerisinde yaşamasını vaad ettiğinden söz eden Dr. Mustafa Aydın, “Bugün bu güzel ülkemizin bulunmuş olduğu coğrafya bir ateş çemberi içerisinde, bir ekmek fırınından dışarıya başını uzatan alevin yüzünü yalaması gibi Türkiye’yi bu yakıcı alev yalamaktadır ve yakıcı alevin sıcaklığını ülkemiz en etkili şekilde  hissettirmektedir,” şeklinde konuştu.

“Dünyanın gerçeklerinden soyutlanarak doğru sonuç elde etmeniz mümkün değildir,” diyen Dr. Aydın, “Bir insanın bir toplumun bir ülkenin en iyi doktoru yine kendisidir. Yani çözüm bizdedir, çözüm içimizdedir,” dedi.

Küresel dünyanın gerçeklerinin barış değil, çıkar üzerine kurulduğunu aktaran Aydın, “Ebu Cehil, ebu Cehilliğini yaparken Ebu Bekirliğe soyunanlar Ebu Bekirliği yapmak zorundadır. Aksi takdirde Ebu Cehillerin hakim olacağı bir dünyadan hiçbirimizin şikayet etmeye hakkı olmayacaktır. Hepimiz, bu ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, Çanakkale’de, Yemen’de, Şam’da nasıl birlik ve beraberlik içinde olduysak bunu devam ettirmeliyiz,” şeklinde konuştu.
Günümüz gençlerinin içinde bulundukları durumu da değerlendiren Dr. Mustafa Aydın konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Geleceğimizi oluşturan gençler, büyük bir bataklığın, tehlikenin kucağına doğru sürüklenmektedirler. Ahlaki çöküntü, kaos ve algı yönetimi üzerine oluşturulan teknolojik gelişmeler onları bu uçuruma doğru hızla çekmektedir.”

Üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen iftar yemeğine üniversitenin akademik ve  idari personelinin yanı sıra çok sayıda  davetli de katıldı.


Distinguished figures of business and politics gathered at Istanbul Aydın University’s Iftar Dinner.

Istanbul Aydın University’s traditional Iftar Dinner took place with the participation of Istanbul Aydın University President Dr. Mustafa Aydın, Kucukcekmece District Governor Harun Kaya, former Istanbul Mayor Huseyin Avni Mutlu, AK Party Istanbul Representative Feyzullah Kıyıklı and Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli.

Speaking at Istanbul Aydın University’s İftar Dinner, Dr. Mustafa Aydın said, “We are in peace on this beautiful summer night, a special night of Ramadan. Nevertheless we deeply feel the pain of millions of hungry and homeless people who have lost their children or parents in this region from East Turkistan to Balkans, from the Middle East to Africa.”

Expressing Islam’s promise for humanity to live in peace, Dr. Mustafa Aydın added, “Today we live in a fireball in this region and the fire makes itself felt even closer.”
“We cannot get a valid final result ignoring truth. The best doctor for a society and a country is itself. So the solution is us, it lies within us.”

Expressing that the world’s realities are built on interest rather than peace, Dr. Aydin said, “We need to do our part to maintain peace in the world. We need to sustain our national unity as we did in the past in Canakkale, Yemen, and Sam.”

Dr. Mustafa Aydın evaluated the circumstances that today’s youths face and ended his speech by saying, “Our youth, who make up our future, are being dragged into a dangerous swamp. Moral decline, chaos and perception management attract them to the edge of a cliff.”

Taking place at university’s Florya Campus, Iftar Dinner was attended by many academics and administrative personnel.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin