II. Yerel Basın Ödülleri Töreni İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımıyla Gerçekleşti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/yerelbasin.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ev sahipliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Yerel Basın Ödülleri Töreni’ne, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve birçok  belediye başkanları katıldı. Törende konuşma yapan Vali Mutlu, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu belirterek, “”Gerçekten biz, kendi işimizi bir telaş, bir koşuşturma, bir yoğunluk olarak değerlendiririz. Bizden daha fazla koşturan bir meslek camiası var ki bana sorsalar o da gazeteciler”” dedi. Vali Mutlu, zamanında yetişmek, haberi almak, aktarmak ve bunu yayınlamak zorunda olan gazetecilerin çok yoğun bir tempoda çalıştığını ifade ederek, “”Stresini ve yükünü düşününce gazetecilerin zoru başardığını düşünüyorum”” diye konuştu.


Dr.  Mustafa Aydın da açılış konuşmasında, üniversite olarak yerel basın mensuplarının çalışmalarında daima objektif olmalarını, ülke menfaatlerini ön planda tutmalarını, birlik ve beraberliğimizi desteklemelerini özellikle temenni ettiklerini ifade etti. 

Yedi kategoriden oluşan törende Batman Günlük Gazetesi “”25 Metrede Can Pazarı”” haberiyle en iyi haber dalında, Bölgede Ayna Gazetesi’nden Muhlis Polat ise en iyi fotoğraf dalında ödül aldı. En iyi internet haber portalı dalındaki ödülü  www.beynet.com alırken, en iyi röportaj dalında Şafak Gazetesi’nden Muzaffer Tunç “”Taşın Altına Herkes Elini Sokabilmeli”” başlıklı röportajıyla ödüle layık görüldü. En iyi sayfa düzeni alanındaki ödülü “”34 Gündem”” alırken, Batman Günlük Gazetesi’nden Ercan Atay da “”Batman’ı TOKİ’ye sattılar”” adlı yazısıyla en iyi köşe yazısı ödülünün sahibi oldu.


Governor of İstanbul Huseyin Avni Mutlu, President of İAU Dr. Mustafa Aydın and Mayors of İstanbul participated the second Local Press Awards Ceremony organized by İstanbul Aydın University. Governor of İstanbul Avni Mutlu making a speech in the ceremony mentioned that journalism is a very hard profession and said “Really, we consider our work as a rush, a whirl. There is one professional environment which is  busier than us, and in my opinion that’s journalists.” Governor Avni Mutlu continued his words by mentionning that journalists who must reach on time, get the news, communicate and publish it are working in a high tempo and added, “thinking about the stress, I think that journalists are squaring the circle.”

Dr. Mustafa Aydın also gave an opening speech in the ceremony and said that as university they wish from local press members to be always objective on their work, to prioritise country’s benefits, to support our unity and solidarity.

During the ceremony, consisting of seven award categories, the awards were given to Batman Günlük Gazetesi for their news “A Matter of Life and Death at 25 Metres High” in best news category and  to Muhlis Polat from Bölgede Ayna Gazetesi for best photography category. Muzaffer Tunç from Şafak Gazetesi was granted for award with his reporting titled “Everybody Must Take Responsibility”  while www.beynet.com was the winner in best internet news portal category. “34 Gündem” in best page layout category and Ercan Atay from Batman Günlük Gazetesi with his article “They Sold Batman to TOKİ” in best newspaper article category were the other award winning names.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin