İAÜ 2022-2023 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

tarihinde yayınlandı Basın, Duyuru, Eğitim Haberleri, Haberler, İstanbul Aydın Üniversitesi, Medya
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2022/11/27.10-akademik-yil-acilis.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılış töreni, T.C. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in açılış dersi ile Halit Aydın Kampüsünde gerçekleştirildi. III. Halit Aydın Bilim ve Araştırma Ödülleri’nin de sahiplerini bulduğu törene; İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, Rektör yardımcıları, dekanlar, çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli ve İAÜ Mütevelli Heyet Bşk. Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın açılış konuşmaları gerçekleşti. Doç. Dr. Mustafa Aydın konuşmasında; inovatif bir vizyona sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin sanayii ve teknoloji alanındaki yeni gelişmeleri yakından takip ettiğini ve hem akademi-sektör iş birliği hem de bilimsel çalışmalar noktasında aktif bir kimlik sergilediğini vurguladı. Bu çerçevede İAÜ 2022-2023 Akademik Yılı’nın ilk dersini T.C. Savunma Sanayii Başkanı Sn. Prof. Dr. İsmail Demir’in gerçekleştirmesini çok arzu ettiğini ve kendilerinin teşriflerinden dolayı da büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

2022-2023 Akademik Yılı’nın açılış dersini veren T.C. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise sanayii ve teknoloji alanındaki atılımı temel alan kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. “Eğer güvenliğiniz yoksa; ne ekonominizin, ne eğitiminizin, ne sosyal ve siyasi şartlarınızın, ne de diğer çalışmalarınızın bir önemi yoktur. Çünkü hedefe ulaşamazsınız. Önce güvenliğinizi sağlamak zorundasınız.” diyen Demir; güvenlik teknolojileri alanında hız verilen çalışmaların önemine dikkat çekti.

Prof. Dr. İsmail Demir ayrıca gençlere de önemli tavsiyelerde bulundu. “Güçlü olmak, bilgili olmak demektir. Bilgi ise bu akademik çatı altında oluşuyor. Bugün bilgiye kolay ulaşılıyor olabilir ancak önemli olan bilgiyi anlamak, içselleştirmek ve doğru şekilde uygulamaktır.” diyen Demir; edinilen verileri sahaya başarılı şekilde aktarmak gerektiğinin altını çizdi. Sözlerini “Bugün İHA ve SİHA’larımızdan herkes bahsediyor. Üretimlerimiz bir dünya markası oldu. Bu da, bizim bilgiyi doğru şekilde uyguladığımızın somut bir göstergesidir.” şeklinde sürdüren Prof. Dr. İsmail Demir, gençlere zamanı verimli şekilde değerlendirmek gerektiğiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Törende İstanbul Aydın Üniversitesi’nin dünü ve bugünüyle ilgili bir video gösterimi ve İAÜ Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü tarafından gerçekleştirilen hoş bir müzik dinletisi de yer aldı.

IAU 2022-2023 ACADEMIC YEAR OPENING CEREMONY WAS HELD

Istanbul Aydin University 2022-2023 Academic Year opening ceremony was held in Halit Aydın Campus with the opening lesson of T.R. Defence Industry President Prof. Dr. İsmail Demir. İstanbul Aydın University President Assoc. Prof. Mustafa Aydın, IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Vice Rectors, deans, lots academicians, administrative staffs and students attended the ceremony which III. Halit Aydın Science and Research Awards found the owners.

After stand in silence and the Turkish National Anthem, IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli and IAU President made their opening speeches. Assoc. Prof. Mustafa Aydın emphasized that İstanbul Aydın University which has an innovative vision, closely follows recent developments in the fields of industry and technology and it exhibits an active identity about both academy-sector collaboration and scientific works, in his speech. In this context, he stated that he wished T.R. Defence Industry President Prof. Dr. İsmail Demir to give the first lesson of IAU 2022-2023 and that he was very glad of his honoring.

T.R. Defence Industry President that gave the opening lesson of IAU 2022-2023 Academic Year, made a comprehensive presentation that grounds on the leap in the fields of industry and technology. “If you don’t have security; neither your economy and education, nor your social and political conditions, nor your other works do not matter. Because you can not reach the goal.” said Demir and drew attention to the importance of accelerated works in the field of security field.

In addition, Prof. Dr. İsmail Demir gave advices to the youth. “Being strong means being knowledgeable. The knowledge is created under this academic roof. Nowadays, knowledge may be easily accessible but the important things are understanding, interiorizing and applying correctly the knowledge.” said Demir and underlined the need to successfully transfer acquired data to the practice. Prof. Dr. İsmail Demir continued his words in the way that “Today, everyone speaks of our UAV and UCAV. Our products became a world brand. And this is a concrete indication that we are applying knowledge correctly.” And he gave important messages to the youth about the need to use time efficiently.

A video about the past and present of Istanbul Aydın University and a pleasant music concert by IAU Faculty of Education-Music Education Department were also included in the ceremony.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin