“EURIE, YÜKSEKÖĞRETİMİN ULUSLARARASILAŞMASI ADINA YENİ FIRSATLAR YARATIYOR”

tarihinde yayınlandı Duyuru, EURIE, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2022/01/14.01-ITU-REKTOR.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’yu ziyaret etti. Doç. Dr. Mustafa Aydın ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nde (EURIE) yapılacak iş birlikleri ile 2022 yılı eğitim stratejileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Aydın EURIE’nin, Avrasya bölgesindeki yükseköğretim sistemlerinin ve öğrenci hareketliliği ile işe alım dinamiklerinin keşfedilmesiyle yeni trendlere ve yenilikçi çözümlere ulaşılması noktalarında öncü olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Mustafa Aydın ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu, eğitim sektörünün 2022 dinamikleri ve COVID-19 sonrası eğitimdeki dijital dönüşümü de değerlendirdi. Dünya ekonomilerini etkisi altında COVID-19 salgınının, eğitim sektöründeki dijital dönüşümü de hızlandırdığını ifade eden Aydın; eğitim sektöründeki dijital dönüşümün sadece COVID-19 dönemiyle sınırlı olmadığını, çevrim içi ve yüz yüze eğitimin harmanlanarak devam edeceğini belirtti. Aydın ayrıca, eğitim alanındaki dijital dönüşümün öğrencilerin öğrenme deneyimini zenginleştirdiğini ve bu bağlamda etkileşimli öğrenme deneyimini de artıracağını söyledi. Dijital dönüşümün, öğrencilerin herhangi bir zamanda herhangi bir cihazda istedikleri bilgiye ulaşacak olmaları açısından da verimi artırdığını vurgulayan Aydın; eğitimde dijital devrimin yapay zekâ tabanlı öğrenme, VR tabanlı öğrenme gibi dönüşümlerin de tamamlanmasıyla hem öğrencilere hem de öğretmenlere önemli ölçüde yardımcı olacağını ifade etti. 

Doç. Dr. Mustafa Aydın; yükseköğretimin uluslararasılaşması adına fikirleri, deneyimleri ve uygulamaları bir araya getirerek akademik iş birlikleri için zemin hazırlayan EURIE’nin, öğrenci/personel değişimi ve bunun gibi birçok ortak girişim için ciddi fırsatlar yaratan önemli bir zirve olduğunu belirtti.


 “EURIE CREATES NEW OPPORTUNITIES IN THE INTERNATIONALIZATION OF HIGHER EDUCATION”

The president of Istanbul Aydın University (IAU) Assoc. Prof. Mustafa Aydın visited Rector of Istanbul Technical University (ITU) Prof. Dr. İsmail Koyuncu. Assoc. Prof. Mustafa Aydın and Prof. Dr. İsmail Koyuncu exchanged views on 2022 education strategies and the cooperation to be held at the Eurasian Higher Education Summit (EURIE).

Aydın emphasized that EURIE is a pioneer in reaching new trends and innovative solutions by exploring higher education systems in the Eurasian region, student mobility and recruitment dynamics.

Assoc. Prof. Mustafa Aydın and Prof. Dr. İsmail Koyuncu also evaluated the 2022 dynamics of the education sector and the digital transformation in education after COVID-19. Stating that the COVID-19 epidemic accelerated the digital transformation in the education sector, under the influence of world economies, Aydın said that the digital transformation in the education sector is not limited to the COVID-19 period, and that online and face-to-face education will continue as hybrid education. Aydın also said that the digital transformation in the field of education enriches the learning experience of students and so, it will increase the interactive learning experience. Emphasizing that digital transformation also increases the efficiency in terms of accessing the information when students want on any device at any time, Aydın stated that the digital revolution in education will significantly help both students and teachers with the completion of transformations such as artificial intelligence-based learning and VR-based learning.

Assoc. Prof. Mustafa Aydın stated that EURIE, which prepares the ground for academic cooperation by bringing together ideas, experiences and practices for the internationalization of higher education, is an important summit that creates serious opportunities for student/staff exchange and many similar joint ventures.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin