EURIE – Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin İlk Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/EUIRE1.jpg

Aralarında Amerika, Polonya, Rusya, Almanya, Hollanda, Çin ve ispanya konsoloslarının yanı sıra 27 ülkenin katıldığı toplantıda konuşan Avrasya Üniversiteler Birliği Başkanı Dr. Mustafa Aydın Zirvenin bu bölgede yapılacak ilk yükseköğretim fuar ve konferans etkinliği olacağını ifade etti. Benzer fuar ve konferansların düzenlendiği Kuzey Amerika (NAFSA Konferansı), Avrupa (EIAE Konferansı), Asya Pasifik (APAIE Konferansı) bulundukları bölgelerin eğitim kalitesi, küresel tanınırlık ve uluslararası öğrenci hareketliliğinde yer edinmelerine çok önemli katkılar sağladığını belirten Dr. Aydın dünyanın bu kapsamındaki 4. Büyük etkinliğini yapacak olmaktan büyük gurur duyduklarını belirtti.

Bakanlar Kurulu 3/1/2010 tarihli kararı ve Cumhurbaşkanlığı onayı ile kurulmuş olan, Avrupa, Asya ve Ortadoğu’dan 85’in üzerinde üniversitenin üye olduğu Dünya’nın en kapsamlı yükseköğretim ağlarından biri olan EURAS – Avrasya Üniversiteler Birliği tarafından desteklenerek organize edilecek olan EURIE 2016 zirvesi dünyanın en prestijli üniversite, akademisyen ve araştırmacılarını 3 günlük fuar ve eş zamanlı konferans, seminer ve panellerle İstanbul’da ağırlayacak.

EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi ile amaç, ülkemiz yükseköğretim sektörünü dünyaya tanıtmak, Türkiye’yi bu sektörde bir cazibe merkezi haline getirerek, gerek akademik işbirliklerini, gerekse uluslararası öğrenci sayılarını arttırmaktır. Ülkemiz yükseköğretim sektörünü global platformlarda hak ettiği seviyeye taşımak için planlanan bu önemli Zirve, dünya çapında gerçekleştirilen yükseköğretim çalışmalarını İstanbul’a taşıyarak ülkemize ve üniversitelerimize benzersiz bir fırsat sunacaktır.


EURIE EurasianHigher Education Summit’s (EURIE) first introductory meeting was held with the attendance of Consulates in Istanbul.

Consulates in Istanbul gathered at EURIE Eurasian Higher Education summit’s introductory meeting. EURIE is scheduled to be held in Istanbul on February 17-19, 2016 at Halic Congress Center to bring academics, representatives of the higher education sector around the world.

Speaking at the meeting, Eurasian Universities Union President Dr. Mustafa Aydın noted that the Summit will be the first higher education exhibition and conference to be held in the region. The meeting was participated by 27 consulates including American, Russian, German, Dutch, Chinese, and Spanish consulates. Dr. Aydın added that similar exhibitions and conferences such as NAFSA (Northern America), EIAE (Europe) and APAIE (Asia Pacific) contribute immensely to the quality of education at the region, global recognition and international student mobility and expressed his pride in sponsoring the fourth biggest event in this framework.

Established with the Cabinet’s decision dated 3/1/2010 and approval of the President, EURAS is one of the broadest higher education networks which has over 85 members from Europe, Asia and the Middle East. EURIE 2016 summit, which will be sponsored by Eurasian Universities Union, will host the most prestigious universities, academics and researhers during the 3-day exhibition which will feature conferences, seminars and panels in Istanbul.

EURIE Eurasian Higher Education Summit aims to promote Turkey’s higher education sector worldwide, increase the appeal of Turkish higher education thus increase its academic collaborations and international student enrollments. The Summit is planned to take Turkey’s higher education to global platforms and bring higher education works globally to Istanbul and will also give opportunities to our country and to our universities.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin