EURAS Konferansı, Belgrad’da Uluslararasılaşmaya Odaklandı

tarihinde yayınlandı Eğitim Haberleri, EURAS

Avrasya bölgesinin yükseköğretim alanındaki en güçlü sivil toplum kuruluşu olan ve bünyesinde 100’den fazla üniversiteyi barındıran Avrasya Üniversiteler Birliği – Eurasian Universities Union (EURAS), 2016’nın son konferansını 5 Aralık’ta Belgrad Banking Academy ev sahipliğinde gerçekleştirdi. EURAS Başkanı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın başta olmak üzere, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve UNESCO Sürdürülebilir Barış İçin Eğitim Kürsüsü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Özüm Sezin Uzun, Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Andrea Carteny, Belgrade Bankacılık Akademisi’nden Prof. Dejan Erić ve Prof. Svetislav Paunovic’in konuşma yaptığı konferansa Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç de katılım gösterdi. Çok sayıda akademisyen ve katılımcının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Güneydoğu Avrupa’da işbirliğinin geliştirilmesinin yanı sıra özellikle eğitim, kültür ve bilim alanlarında işbirliği konuları ele alındı.

Konferans sonrasında EURAS’ın destekleriyle organize edilen ve dünyanın en büyük yükseköğretim zirvelerinden biri olan EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin yıl boyu düzenlenen eğitimlerinin 4’üncüsü gerçekleştirildi. Bölgenin önde gelen üniversitelerinin uluslararası ofis direktörleri ve ekiplerinin katıldığı etkinlikte, üniversitelerin uluslararası ofis yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik İstanbul Aydın Üniversitesi Küresel Eğitim ve İşbirliklerinden Sorumlu Direktör Yardımcısı Ayşe Deniz Özkan tarafından ‘Yükseköğretimde Uluslararasılaşma’ başlıklı profesyonel gelişim eğitimi verildi.

HEDEFİMİZ, ULUSLARARASILAŞMAYA DESTEK OLMAK

EURAS Başkanı Dr. Mustafa Aydın, konferansta yaptığı kunuşmada, EURAS’ın bölgenin eğitim sorunlarına daha da yoğunlaşacağını söyledi ve “EURAS olarak düzenlediğimiz konferansta ulaşmak istediğimiz hedef, bölgemizin eğitim, kültür, sosyal ve politik konularına eğilmek, bu alanda yaşanan sorunlara akademik olarak çözümler üretmek ve yapılan tespitler çerçevesinde sorunları giderecek bir hareket planı oluşturmak. Eğitimlerdeki temel gayemiz, üyelerimizin özellikle uluslararasılaşma konusunda gelişimine destek olmak, kalite ve akreditasyon konusunda Avrasya bölgesi üniversitelerini bilinçlendirmek” diye konuştu. Konuşmasında Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Dr. Aydın, “Ülkemiz hain bir darbe girişimine maruz kaldı ancak Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm halkımız çok güçlü ve adil bir duruş sergileyerek dosta düşmana kararlılığımızı ve demokrasimize bağlılığımızı gösterdi. Bu süreç içinde Avrasya bölgesindeki dostlarımız yanımızda yer aldılar. Tüm EURAS üyelerine, bizleri yalnız bırakmadıkları için şükranlarımız sunuyorum’ dedi.EURAS conference ın belgrad focused on ınternatıonalızatıon

Eurasia’s strongest non governmental organization with its more than 100-member universities, Eurasian Universities Union (EURAS), made its last conference for 2016 in 5th of December at Belgrad Banking Academy. In the conference EURAS President and Chairman of Istanbul Aydın University Mustafa Aydin, Istanbul Aydin University faculty member and UNESCO Education for Sustainable Peace Chair Assoc. Prof. Özüm Sezin Uzun, La Sapienza University faculty member Prof. Andrea Carteny, Prof. Dejan Erić and Prof. Svetislav Paunovic from Belgrade Banking Academy were speakers. The Turkish Belgrade Ambassor Tanju Bilgiç also attended the conference. In the conference where many academicians and participants attended, improvements needed in educational, cultural and scientific cooperation in Southeast Europe were discussed. After the conference, Eurasia Higher Education Conference (EURIE) that is organized with the help of EURAS gave its educational lecture, which was given 4 times this year. Professional development lecture named “Globalization in Higher Education” was given to the region’s most prominent universities’ international office directors and their teams by Istanbul Aydın University’s Global Education and Cooperation Assistant Director Ayşe Deniz Özkan.

Our Is to Support GlobalIzatIonGoal

In the conference EURAS President Dr. Mustafa Aydın said that EURAS will focus more on the region’s educational problems. He also stated “In the conference that we organized as EURAS, we aim to reflect on our region’s educational, cultural, social and political matters and find academic solutions for the problems in these areas. Our main goals are to support our members in globalization and raise awareness about quality and accreditation in Eurasia Universities”

Dr. Aydin who also talked about the coup attempt that happened in 15th of July in Turkey, said “Our country faced a treacherous coup attempt but our president and our people showed a strong and just stand, showing our determination and loyalty to democracy to everyone. During this time, our friends in the Eurasia region stood with us. I want to thank all of the members of EURAS for not letting us be alone in such a hard time”.

05.12.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin