Dünya Kadınlar Günü İstanbul Buluşması Yapıldı

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/8_Mart.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen “”Dünya Kadınlar Günü İstanbul Buluşması”” başlıklı etkinliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali İl Emniyet Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülten Altınok, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ile çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde “”Kadınlarımız Erkeklerimiz”” adlı sinevizyon sunumuyla başlayan program, “”Kadına Şiddet İhanettir “” kamu spotunun gösterimiyle devam etti.

Programın devamında, “”Büyükşehir Belediye Başkanlığı kampanyamda en büyük yardımcım kadın kardeşlerimdi”” diyerek katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Büyük başarılara birlikte imza attık. Beraber çalıştığımız kadın arkadaşlarımızı kılık kıyafetine bakarak değerlendirmedik. Hiçbir ayrım gözetmedik. İstanbul’da elde ettiğimiz başarımızın sırrını açıklıyorum. Bu sır hanım kardeşlerimizin meseleye sahip çıkmasını sağlamamızdır.”” diye konuştu.

“”Çalışan kadınların emeklerinin sömürülmemesi gerektiğini”” ifade ederek, “”Ben bunu da bir taciz olarak görüyorum”” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”İş hayatındaki adaletsiz ücret politikalarına ve hakkaniyetsiz çalışma programlarına hep birlikte karşı çıkmalıyız. Kadınların bir pazarlama aracı olarak kullanılmasını da kadına karşı bir saygısızlık olarak kabul ettiğimi söylemek istiyorum. Kadın emeği ve bedeninin sömürülmesinin, kadına karşı şiddet olduğunu söylüyor ve bununla da ilgili mücadele etmek gerektiğini belirtiyorum”” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son zamanlarda sıkça gündeme gelen kadına yönelik şiddet konusunda “”Öldürülen her kadınla birlikte insanlık da öldürülmüş demektir. Kadını ve erkeği diğer tüm vasıflarından öne insan olarak görmeyenler Ortaçağ Avrupa’sının cahiliye dönemini geçememiş demektir. Dünya bu karanlık dönemleri geride bırakalı çok oldu”” dedi.

Biz Mazlumun Cinsiyetine Bakmayız
Mazlumun inancına, dinine, kökenine bakılmadığı gibi cinsiyetine de bakılamayacağını vurgulayarak, “”Biz mağdur edenin de cinsiyetine bakmaz, erkek olduğu için hoş görmeyiz. Biz erkektir yapar demeyiz. Bizim için her can Allah’ın emanetidir. Bütün gücümüzle ona sahip çıkmaya çalışırız.”” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Mersin’de alçakça öldürülen Özgecan kızımızı bir kez daha rahmetle anıyorum”” dedi.
Dünya Kadınlar Günü İstanbul buluşması, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokol üyeleri ile kamu spotunda rol alan sanatçıların sahnede toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.


World Women’s Day meeting in Istanbul
President Recep Tayyip Erdogan joined the ‘World Women’s Day’ events that held place at Halic Congress Center.

World Women’s Day event was organized by the Family and Social Politics Ministry. The participants to the event included: President Recep Tayyip Erdogan and Emine Erdogan; Minister of Family and Social Politics Doc. Dr. Aysenur Islam; Istanbul Governor Vasip Sahin and Seyma Sahin; Istanbul Mayor Kadir Topbas; Istanbul Police Commissioner Selami Altinok; president of the board of trustees of Istanbul Aydin University Dr. Mustafa Aydin and members of the press.

The event started with a presentation of a cinevision ‘Our women our men’ followed by a public broadcasting titled ‘Violence against Women is a Betrayal Against Humanity’.

“ The most important supporters to my campaign during the election of Istanbul Mayor’s Office were my ‘sisters’,” said the president Erdogan referring to the support of women he received during his campaign. “We have signed off on very important successes. We didn’t judge the women we worked with based on the way they dressed themselves. We didn’t segregated women in any case. I am now going to reveal our success we have received in Istanbul: Our sisters advocated our cause.”

“Working women’s hard work should not be exploited in any way,” said the President, “ I consider this harassment..We need to fight against injustices women face during their careers; unfair wage policies and long working hours. I want to mention that I think seeing women as a marketing vehicle is disrespecful to women. I think exploiting women’s body and labor is a violence against women and needs to be fought against.”

In regards to the issue of violence against women which became public recently, “With a killing of each woman humanity is being killed as well.  The Dark Ages when women and men were not seen as human are way behind us and those who still think the same are stuck in that era.”
We don’t look at victim’s gender

Emphasizing the fact that victims should not be separated based on their religion, gender, and ethnicity, “ We don’t look at the gender of the person who victimize people and say ‘he is a man he can do it’. To us, each human life is God’s creation and we need to protect them,” said the President Erdogan. “ My condolences to Ozgecan’s family and we remember Ozgecan who was violently killed in Mersin, with great respect.”


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin