Dr. Mustafa Aydın İAÜ 10. Yılını Dostları ve İAÜ Ailesiyle Görkemli Bir Gecede Kutladı.

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/IMG_6485.jpg

Yeşilköy WOW Hotel’de yüksek katılımla gerçekleşen İAÜ 10.Yıl Kutlamalarında, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Ak Parti İstanbul Millet Vekili Feyzullah Kıyıklık,  Kültür Eski Bakanı İstemihan Talay ve Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel de iş ve eğitim dünyasından önemli isimlerle birlikte Dr. Mustafa Aydın’ı yalnız bırakmadılar.

Kutlamaların kokteyl bölümüne katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Mütevelli Heyeti, üst düzey davetliler ve İAÜ öğretim görevlilerle kısa kutlama sohbetlerinin ardından İAÜ Dr. Mustafa Aydın’ı ve şahsında İAÜ ailesinin 10. yılını kutlayarak yoğun programına devam etmek üzere Yeşilköy WOW Hotel’den ayrıldı.

İAÜ tanıtım filmi gösterimiyle başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, geçmişi ve bugünüyle barışık aydınlık ve idealist gençler yetiştirme idealiyle 2003 yılında temelleri atılan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin bugün geldiği noktayı, “On yıllık süreç, bir kurumun kuruluşta ortaya koyduğu misyonun ne ölçüde gerçekleştirdiğinin ve gelecekte hangi noktaya ulaşabileceğinin bir göstergesidir diye düşünüyorum. Üniversitemizin kuruluşunda Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Mustafa Aydın, temel bir seçim yapmıştır. Bu seçim var olan üniversite modellerinin tekrarı olmak yerine, yeni ve özgün bir üniversite yaratmak, yapılmamış olanı yapan bir model oluşturmak olmuştur. On yılda özgün bir uygulama modeli ve uluslararası akreditasyona sahip laboratuvarlar, çağdaş teknik donanım, uluslararası başarılara imza atmış öğretim üyeleriyle, gerek eğitim öğretim, gerek araştırma geliştirme faaliyetleriyle, gerekse ülkemizin sosyoekonomik ve kültürel hayatına yaptığımız katkılarla örnek bir üniversite haline gelmişsek de Mütevelli Heyeti Başkanımızın ifadesiyle, ‘Biz hala yolun başındayız’ diyoruz” sözleriyle özetledi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise geçen on yılın çok kısa bir özeti olan, anılarla dolu açılış konuşmasının girişinde üniversitenin temellerini oluşturan Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nun fikir babası ve değerli dostu Rahmetli Bener Cordan ile Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu kuruluşunda emeği geçen tüm mesai ve fikir arkadaşlarına teşekkür etti. 30 kişi olarak çıktıkları yola bugün yaklaşık 2000 kişiyle devam etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Dr. Aydın, Üniversitenin bugün ulaşmış olduğu akademik ve idari alanda noktayı da rakamsal verilerle özetledi. Dr. Aydın konuşmasında devamla, yalnızca eğitim alanında değil çeşitli dallardaki ulusal ve uluslararası başarılarıyla da daima gurur duyduğunu ifade etti. Bunlara rağmen Prof. Dr. İzmirli’nin de ifade ettiği üzere daha yolun çok başında olduklarını hatırlatan Aydın, hedeflerini de “2015 yılında Türkiye’nin ilk üçü ve 2023 yılında da dünyanın ilk beş yüzüne girmek” olarak açıkladı.

Dr. Aydın İAÜ’yle ilgili uzun zamandır beklenen güzel ve büyük bir gelişme olan Tıp Fakültesi kurulması kararının Yükseköğretim Kurulu’nda onandığının müjdesini de konuşmasının sonunda bir 10. Yıl armağanı olarak İAÜ ailesi ve davetlilerle paylaştı. Dr. Aydın konuşmasını başta Rahmetli babasıyla birlikte tüm başarıların birincil destekçisi saydığı değerli annesi olmak üzere, geceyi katılımlarıyla onurlandıran ve gecede bulunamayan tüm gönül dostları ile tüm İAÜ ailesine ve gecede emeği geçen 100’ü aşkın İAÜ akademik ve idari personeline teşekkürlerini sunarak sonlandırdı.

Gecenin Protokol konuşmasını yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde İstanbul Aydın Üniversitesi kuruluşunda imzasının olduğunu hatırlatarak, gecenin kendisine hissettirdiklerini, “Hani bir fidan dikersiniz ve aradan yıllar geçer kendi elinizle diktiğiniz o fidanın meyvelerini toplamaya başlarsınız. Bu haz nasıl bir haz ise, bu keyif nasıl bir keyif ise ben şahsen bu üniversitenin kuruluşunda bir Milli Eğitim Bakanı sıfatıyla imzası bulunan bir kişi olarak İstanbul Aydın Üniversitesi’nin onuncu yılında bu meyveleri toplayan, toplayabilen biri olmanın hazını yaşıyorum,” sözleriyle özetledi.

Milli Eğitim Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik konuşmasını, “Üniversitenin bu denli büyümesi ve on yıl gibi kısa bir sürede bu noktaya gelmesi mutlulukla izlediğim bir tablodur. Bir eğitimci olarak bu büyümeyi yakından takip ediyorum. İstanbul Aydın Üniversitesi eğitime ve Türkiye’nin gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır. Gerçekleştirilen projeler, mesleki eğitime verilen değer, teknolojiye yapılan yatırımlar, bunun en önemli göstergesidir. Ben üniversitenin bu noktaya gelmesine katkıda bulunan tüm akademik ve idari personeli, yöneticileri kutluyorum” sözleriyle noktaladı.

Ferhat Göçer konseriyle devam eden gecenin muhteşem finalinde, Dr. Mustafa Aydın ve İAÜ ailesi İAÜ ve Türkiye bayraklarıyla sahnede ışık gösterileri altında Göçer’e eşlik ederek birlik ruhunun tazelendiği eğlenceli dakikalar paylaştılar.

Galeri için tıklayın…


President of İAU Dr. Mustafa Aydın celebrated the 10th anniversary of İstanbul Aydın University in a gorgeous night bringing together celebrities from political and business scenes with İAU family.  At the amazing final of the dinner night, starting with opening cocktail followed by the dinner where Ferhat Göçer gave a concert, İAU family joined Ferhat Göçer on stage with Turkey and İAU flags.

Vice President of Justice and Development Party Hüseyin Çelik, Minister of European Union and Chief Negotiator Egemen Bağış, President of Grand National Assembly Constitutional Comittee Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul Deputy of Justice and Development Party Feyzullah Kıyıklık,  former Minister of Culture İstemihan Talay and former Secretary of State Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel kept Dr. Aydın company along with other reputable names from Turkish political and educational life.

Minister of European Union and Chief Negotiator Egemen Bağış participating the cocktail part of the celebrations and accompanied by Dr. Mustafa Aydın during his visit, left Yeşilköy WOW Hotel to continue with his tight schedule after short greeting talks with İAU Board of Trustees, protocol guests and executive and consulting academicians of İAU.

Rector of İAU Prof. Dr. Yadigâr İzmirli making the first opening speech of the dinner starting with projection of İAU advertisement spot, summarized the present situation of İAU, whose foundations were laid in 2003 with the ideal of educating a bright and idealist youth, as “I believe a decennium indicates to what extent an institution achieved its founding mission and where it will reach in the future. Our President Dr. Mustafa Aydın made an essential decision while founding our university. This decision was to create a new and unique university and to set a model doing what’s not done before, instead of being a copy of existing university models. Even though we became a pattern with the contributions we made to our country’s socio-economic and cultural life with an authentic practice model, internationally accredited laboratories, modern technical equipment, internationally succesful academics, both education and r&d activities in ten years,  as words our President ‘We are still at the bottom of the ladder’.

President of İAU Dr. Mustafa Aydın started his opening speech, which was a very short summary of last ten years, by extending his gratitude to his close friend and originator of Anadolu Bil Vocational School late Prof. Dr. Bener Cordan along with all his work and idea comrades who contributed the foundation of Anadolu Bil Vocational School. Dr. Aydın mentionning that  they continue down with 2000 people the road they started with just 30 people, also summarized the achieved actual situation of the university with figures. Dr. Aydın said later on his speech that he is not only proud of the university in the field of education but also for their national and international achievements in various fields. Dr. Aydın also reminding that they are still at the bottom of the ladder in spite of all these achievements as said Prof. Dr. İzmirli, stated their goals as “being in the top 3 list of Turkey in 2015 and the world top 500 list in 2023”.

Dr. Aydın also shared the news of Turkish Higher Education Council (YÖK) approval concerning their decision of medical faculty foundation, which was a long waited major leap, with İAU family and the guests as a 10th anniversary present at the end of his speech. Dr. Aydın finalized his opening speech by extending his thankings to all his friends of heart who honored the night, particularly his mother who is the strongest support behind all these achievements with his later father, and who couldn’t participate along with all İAU family members and over 100 İAU academic and administrative staff who contributed the organization of the night.

Vice President of Justice and Development Party Hüseyin Çelik making the last and the Protocol speech  of the night, reminding that he put his signature on İAU foundation during his duty as Minister of Education, summarized his feelings about the night as, “You know, you plant a cion and as time goes by there comes the day where you reap the fruits of this cion.   Imagine this pleasure, this happiness and I, as a person who put signature on this university’s foundation approval as Minister of Education, experience the pleasure of that person who is reaping, who can reap these fruits”.

Former Minister of Education and actual Vice President of Justice and Development Party Asst. Prof. Hüseyin Çelik finished his speech as “ The actual growth of the University and where it reached in a short time as 10 years is a scene I watch with appreciation. As an educator/educrate I follow this growth closely. İstanbul Aydın University makes great contributions to education and Turkey’s development.” Achieved projects, value given to vocational education, investment made on technology are the best indicators to prove this. I personally congratulate all academic and administrative staff who contributed the University’s actual growth.”

At the amazing final of the night which continued with Ferhat Göçer private concert, Dr. Mustafa Aydın and İAÜ family accompanied Ferhet Göçer on stage with İAU and Turkey flags and shared some fun times where the unity spirit was freshened.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin