Dr.Aydın: “ Kıyamete Kadar Dünyanın Gözü Bu Topraklarda Olmaya Devam Edecek ”

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/15temmuz.jpg

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim alan onlarca öğrenci 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar için bir klip hazırladı. İzleyenlere duygusal anlar yaşatan klip salondakilerden uzun süre alkış aldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri 15 Temmuz gecesi vatan savunmasında şehit düşen vatandaşlar için özel bir klip hazırladı. Türkiye’nin dört bir köşesinden eğitim için İstanbul Aydın Üniversitesi’ne gelen öğrenciler, hazırladıkları kliple salondakilere duygusal anlar yaşattı. Programda 15 Temmuz şehitleri anılırken 15 Temmuz Şehitleri için çal projesinin tanıtım lansmanı da yapıldı.

 İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde yapılan tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program sonrası düzenlenen panelde TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve diğer panelistler, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.

“KIYAMETE KADAR DÜNYANIN GÖZÜ BU TOPRAKLARDA OLMAYA DEVAM EDECEK“

Program da bir konuşma gerçekleştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, ”Bunun sonu ne olacak diye sordu bana bir muhabir arkadaşım. Şu cevabı verdim, kıyamete kadar böyle devam edecek. Kıyamete kadar dünyanın gözü bu topraklarda olmaya devam edecek. O zaman oturup ağlamak, oturup karşı taraftakini yermek veya bahaneler üretmek yerine biz bu kutsal toprakları, 1071’de başlayan o süreçte korumak, kollamak ve yarın oluşacak tehditlere karşı tedbirler geliştirmek zorundayız. Bu hep olacak, şu anda el ele veriyoruz, vereceğiz de. Bu düşmanca saldırıları bertaraf edeceğiz inşallah. Peki, ne olacak yan gelip mi yatacağız hayır, bizi yine yan gelip yatırmayacaklar. O zaman hem bilimsel olarak, hem teknik, olarak, hem eğitim olarak, teknolojik olarak, bilişim olarak dünya ile rekabet edebilecek bir düzeye gelmek zorundayız. Bütün donanımlarımızı parametrelerimizi ona göre oluşturmak zorundayız. Burada da çözüm siz de değerli gençler” dedi.

“İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MÜZİK KULÜBÜ DE FARKINI ORTAYA KOYDU”

Gençler tarafından hazırlanan klibin kendisini çok etkilediği belirten Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış, ”Böyle bir klibin ardından konuşmak çok zor. 15 Temmuz gecesi bu millet yeniden destan yazdı. Her millet için vatan kutsaldır. Her ülke için bayrak kutsaldır, her yerde ortak milli değerler çok önemlidir ama Türkiye farkını 15 Temmuz gecesi bir kez daha ortaya koydu. Geçenlerde bir panele katıldığımda bir Arap Gazeteci biz Recep Tayyip Erdoğan’a hayranız. Çok cesur bir insan hele o one minute çıkışından sonra bizi çok etkilemişti ama 15 Temmuz gecesi gördük ki içinden çıktığı millet de çok cesurmuş. Bizim ülkelerimizde toplanan insanları tankları görünce evlerine kaçtılar ama bu millet tankın üstüne yürüdü. Ayağında terlikle tank kovalayan bu millet istikrarına, demokrasisine sahip çıktı, bayrağına, vatanına ve namusuna sahip çıktı. İstanbul İstanbul Aydın Üniversitesi Müzik Kulübü de farkını ortaya koydu. Böylesine unutulmaz bir eserle bunu unutulmaz hale getirecek bir çalışmaya imza attı” ifadelerini kullandı.

“ BU ASİL MİLLET BUNUN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ İDRAK ETTİ, KAVRADI, GEREĞİNİ BELLEDİ VE GEREĞİNİ YAPTI”

Türkiye’de yaşan terör olaylarının ve daha birçok şeyin birbiri ile bağlantılı olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker,” Mit Tırları da onun durdurulması olayı da, 15 Temmuz’da, 17- 25 Aralık’ta bütün bunlar birbirini destekleyen, besleyen Kobani olayları da Güneydoğu’da bazı şehirlere kazılan çukurlar, yapılan barikatlar, kazılan hendekler de hepsi birbiri ile çok yakın ilişkili. Hepsinin gayesi şu; Türkiye burada yapılmak istenen değişikliklere karşı çıkıyor, itiraz ediyor, o halde Türkiye’nin bu yönetimi her türlü mücadele yöntemleri ile bertaraf edilmelidir diye çaba gösteriliyor. Bu asil millet bunun ne olduğunu çok iyi idrak etti, kavradı, gereğini belledi ve gereğini yaptı” diye konuştu.

Programın ardından Başkan Mustafa Aydın ve Rektör İzmirli tarafından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker ve Eski Bakan Egemen Bağış ‘a günün anısına plaket takdim edildi.Dr. Aydın “ They will continue to have an eye on our lands forever”

Istanbul Aydın University Music Club have prepared special video for martyrs who lost their lives while they were defending our country on the night of July 15.

Student of IAU who have came from all around Turkey to study have prepared a video for July 15 Martyrs. The video which inspired the audience have received a round of applause.

During the ceremony both 15 Martyrs were commemorated and “Sing for July 15 Martyr” project was launched.

AK Party Deputy President and Former Minister of Food, Agriculture and Livestock Mehdi Eker, former EU Minister Egemen Bağış, President of IAU Dr. Mustafa Aydın, Rector of IAU Yadigar Izmirli, TRT General Director Şenol Göka and number of student have attended the introductory meeting that took place at Florya Campus of Istanbul Aydın University.

“THE WORLD WILL HAVE AN EYE ON OUR LANDS FOREVER”

Speaking at the meeting, Dr. Mustafa Aydın said, “One of reporter friend has asked me how this would end. My answer was that it would go forever. The whole world will continue to have an eye on our lands forever. We have to protect our country, defend our country against any thereat instead of crying and making excuses. It happens again and again, we should unify. I hope we will defeat this hostile attitude. So what will happen? Will we just let them continue to do the same thing? No. We have to catch up with the world to compete them in technological, scientific, educational and informatics issues. We have to create our equipment according to them. The solution is our youth.”

“IAU Music Club Made A Difference”

Expressing his pleasure about the video clip by the young people, former EU Minister Egemen Bağış said, “It is really difficult to say something after this video, this nation made a history on the night of July 15th. Homeland is holy for every nation. Flag is holly for every country. National value has significant meaning everywhere but Turkey made a difference on July 15. I have attended a conference recently . One of the Arabic reporter told me that he admires R.Tayyip Erdoğan. Especially they were impressed by “one minute” incident at Davos summit. But they had understood that his bravery came from Turkish people. Their people in Arab countries have run when they have seen a tank, but our people had stand in front of tanks. Our nations who defend our country, democracy, stability and flag. IAU Music club has made a difference. They have signed in unforgettable work.”

 “ Turkish People Comprehended The Situation Well and Did What Was Necessary”

Mentioning links between latest terrorist attacks, AK Party Deputy President and Former Minister of Food, Agriculture and Livestock Mehdi Eker,” MİT trucks and stopping of them, July 15, 17-25 December, Kobani ditches in Southeast are all connected with each other. They all have only one aim; try to hold Turkey out of the territory. Because Turkey always objects to changes in these territories. Turkish people comprehend the situation very well”

At the end of the program President Dr. Mustafa Aydın and Rector Yadigar İzmirli have presented a plaque to AK Party General Vice-President Mehdi Eker and former EU Minister Egemen Bağış.


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin