Cora’dan Dr.Mustafa Aydın’a Anlamlı Hediye

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/AYûE-CORA-RIO-OLIMPIYATLARI-26.jpg

Brezilya’nın Rio de Jenerio şehrinde 5-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın kısa forveti Ayşe Cora, Türkiye’ye gelir gelmez eğitim göreceği İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın misafiri oldu. Eğitimine Moda Tasarımı Bölümü’nde devam etmek isteyen Ayşe Cora’ya Dr. Mustafa Aydın tarafından başarılarından dolayı bir de plaket takdim edildi. Olimpiyatlar sırasında Türkiye adına  formasını giyen Cora; A Milli Takım Basketbol formasını Dr.Aydın’

Milli sporcu Ayşe Cora, olimpiyatlardaki başarılı performanslarından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, “”Olimpiyatlar dünyanın en büyük spor organizasyonlarıdır. Orada bulunmak bile bizim için bir onurdu. Madalya alacağımıza çok inanmıştık. Zaten Rio’ya da bunun hedefiyle gitmiştik. ‘Olimpiyatlara gittik, hedefimiz bitti’ şeklinde bir düşünceye asla kapılmadık. Madalyanın ucundan döndük. Turnuva genelinde çok iyi mücadele ettik ve istediğimiz performansı da ortaya koyabildik. Ama hayatın içinde olduğu gibi basketbolun içinde de bazı iyi ve kötü anlar vardır. Bizim için de İspanya karşısında son saniyede yediğimiz basket kötü bir andı. Her şey saniyelik. Zaten basketbolu güzel yapan da bu. Biz de kazanabilirdik son saniyede ama önümüzde 4 sene sonra Tokyo Olimpiyatları’na katılma şansımız da var. Bu bize bir tecrübe oldu. Biz de bundan ders almasını bildik. Eğer Tokyo’ya gidebilirsek de bu tecrübelerimizi en iyi şekilde uygulayacağız”” şeklinde açıklamalarda bulundu.A Meaningful Present from Ayşe Cora for Dr. Mustafa Aydın

Istanbul Aydın University President Dr. Mustafa Aydın hosted Turkish National Basketball Team player Ayşe Cora.

Fashion Design student of IAU, Ayşe Cora who represented Turkey at Rio de Janeiro Olympic Games held between 5-21 August as a Turkish National Basketball team player visited President of IAU Dr. Mustafa Aydın as soon as she returned home. Dr. Mustafa Aydın awarded her with a plague because of her success at Turkish National Basketball Team, during the meeting.

Expressing her happiness about their successful performance at the Olmpics, Ayşe Cora said,  “ The Olympic Games is the biggest sport organization in the world. It was an honor for us to be part of the Olympics. We believed that we would win a medal. We never had a feeling that “participating at the Olympics was enough.” Because we went to Rio de Janeiro for a medal. We were very close to get a medal. We struggled really well and performed well at the games, in general. But there are some good and bad moments in basketball just like in life. It was really bad to lose a point in the last minute against Spain.

Every moment can change the faith of match. This one makes basketball enjoy full. We would have been successful but we didn’t. But ıt was a good experience for us before Tokyo Olympic Games which will start in 4 years. Things happen in a split second and this is what makes basketball a great game. We could have won the last second but we still have a chance to participate at Tokyo Olympics. This has been a very good experience for us. We took our lesson. If we can join the Tokyo Olympic Games, we use our experience we got from Rio.”

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin