Birleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi

İstanbul’da Dışişleri Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi resepsiyonu gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın ev sahipliğinde BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Elliasson’un katılımı ile gerçekleştirilen resepsiyona, Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Dr.Mustafa Aydın ve Türk İş dünyasının önde gelen isimleri, DEİK tarafından hazırlanan bildiriye imza attı. BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Elliasson, dünyada yaşanan afetlerin insani duyarlılığı artırdığına dikkat çekti.


Resepsiyonda konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru ise, dünya genelinde gelişmelerin bu denli kritik olduğu Gündemde bu zirvenin Türkiye’de gerçekleşmesinin önemine vurgu yaptı. Koru, Türkiye’nin dünya üzerinde en fazla Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığına vurgu yaparak, iş dünyasının krizlerle mücadele ve kriz sonrası dönemlerde büyük bir rol oynadığını söyleyerek, iş dünyasını bu katkısından dolayı kutladı.

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türk iş dünyasının en geniş ve büyük örgütlerinden birini, DEİK’i temsilen bir iş adamı olarak insanlığın krizlerdeki mücadelesinde iş dünyasına düşen rolü vurguladı

Konuşmaların ardından DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Elliasson’a DEİK Yönetim Kurulu üyeleri tarafından imzalanan “İnsanlık Bizim Birinci İşimiz” başlıklı bildiriyi takdim etti.

 United Nations World Humanitarian Summit Welcome Reception

United Nations World Humanitarian Summit Welcome Reception took place in Istanbul, on May 22, 2016, hosted by Ministry of Foreign Relations of Turkey and Foreign Economic Relations Board, DEIK.

Hosted by Deputy Minister of Foreign Relations Naci Koru and DEIK president Omer Cihad Vardan, attendees to the reception included Jan Elliasson Deputy Secretary General of the United Nations, Dr. Mustafa Aydin Education Economics Business Council president. Prominent figures of Turkish business signed the declaration prepared by DEIK to draw attention to humanitarian sensitivity. Jan Elliasson, Deputy Secretary General of the United Nations stressed that disasters that take place in the world increases humanitarian sensitivity.

Speaking at the reception Deputy Minister of Foreign Relations Naci Koru underscored the importance of the summit taking place in Turkey in the midst of critical circumstances in the region.
Emphasizing that Turkey is the home to most of the Syrian migrants, Koru congratulated the business world for its active role in dealing with crisis and for playing a big role after the crisis.

DEIK president Omer Cihad Vardan stressed the role of business world in humanitarian crisis as a businessman representing DEIK, one of the largest and extensive organization of Turkish business world.

After the speeches DEIK president Omer Cihad Vardan and Deputy Minister of Foreign Minister Naci Koru presented the declaration titled ‘Humanity is Our First Business’ signed by the members of the Board of Directors of DEIK, to Deputy Secretary General of the United Nations Jan Elliasson.

21.05.2016

Son Başlıklar

UFRAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Doç. Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Franchising Derneği Yönetim Kurulu ile online toplantıda bir araya geldi UFRAD Franchising Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Franchising...

“ÇATIŞMA SONRASI LİBYA KONFERANS SERİSİ”

İAÜ Afrika Uygulama ve Araştırma Merkezi “Çatışma Sonrası Libya Konferans Serisi” online olarak gerçekleştirildi İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Afrika Uygulama ve Araştırma Merkezi “Çatışma Sonrası...

BİL KOLEJLERİ VELİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Doç. Dr. Mustafa Aydın, Nilüfer ve Isparta Bil Koleji Veli İstişare Toplantısına online olarak katıldı Bil Öğretim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın,...

TSSD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) Yönetim Kurulu toplantısı, TSSD Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın katılımı ile online olarak gerçekleştirildi Türkiye Sigarayla Savaş Derneği...

İAÜ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİ TOPLANTISI

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezleri toplantısı online olarak gerçekleştirildi İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezleri toplantısı online olarak gerçekleştirildi. İAÜ...

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz