3. Marka Şehirler Akademisi Yüksek Lisans Programı Başladı!

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/markabeyoglu.jpgİstanbul Aydın Üniversitesi ve Kültür Kenti Vakfı işbirliği ile bu dönem üçüncüsü gerçekleştirilen “Marka Şehirler Akademisi” yüksek lisans eğitim programında “Liderlik” dersi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yerel yönetimler alanında kariyer hedefleyen gençlere başarının püf noktalarını anlattı.
İlk modern belediyecilik Beyoğlu’nda

Belediyenin yaptığı liderlikle bir şehir kurgulayarak müreffeh bir yaşam geliştirmenin yanı sıra kendi ruh dünyasının nasıl bir medeniyet inşa ettiğini de anlattığını belirten Demircan, Osmanlı’da modern belediyeciliğin ilk örneğinin Beyoğlu’nda başladığını söyledi.
Geçmişten kopmayan ve geleceği hedefleyen bir yönetim anlayışında, yapılan işleri değerlendirmek için çalışmaları dökümante etmenin çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Demircan, “Eğer Türkiye’de belediyecilik yeni bir faza geçecekse, yeni bir düzleme çıkacaksa, onu yine belediyeler ortaya çıkaracaklar. O halde belediyeciliği tartışmak ve hedeflerini ortaya koymamız gerekiyor. İşte biz Kültür Kenti Vakfı’nı bu duyguyla kurduk. Beyoğlu’nda son on yılda üretilenleri değerlendirmek, bunları tartışmak ve geleceğe taşımak için yapılan bütün işleri dökümante etmemiz gerekiyor. Bu yıl yaptığımız üçüncü programla, Marka Şehirler konusunda yeni uzmanlar yetiştirmiş olacağız” dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise proje ile ilgili olarak şu ifadelerde bulundu; “” 21. YY’da eğitimin sadece belirli duvarlar arasına sıkıştırılmayıp, sadece eğitim kurumlarında olmayıp farklı mekanlarda alınacak bir çağa geldi. Eğitim Heryerde! Bilim Heryerde! Kişisel Gelişim Heryerde! Günümüzde ise doktora yapanların ön plana çıktığı bir çağda yaşıyoruz. Artık kurumlar için üniversite mezunu olmak birşey ifade etmiyor ve işte burada kişisel gelişim ve farkındalık ön plana çıkıyor. Herkesin yaptığını değil, herkesin yapamadığını yapanlar kendi kulvarında öne çıkabilirler.”” diyerek bu ve bunun gibi programların önemini vurguladı.


3rd Brand Cities Academy Master’s Program has started!

The 3rd “Brand Cities Academy” Master’s Education Program gave a class on “Leadership” with the attendance of IAU President Dr. Mustafa Aydin, Beyoglu Mayor Ahmey Misbah Demircan, Istanbul Aydin University and Culture City Foundation.
With the partnership of IAU and Culture City Foundation, this semester’s 3rd “Brand Cities Academy” Master’s Education Program gave a class on “Leadership”. The teacher was Beyoglu Mayor Ahmet Misbah Demircan and he gave some tips for youngsters who are planning on having a career on the area of domestic governments for success.
First Modern Municipal is Beyoglu
With the leadership of municipalities comes a prosperous life along with individual prosperity said Demircan. He also stated that the first modern municipality of the Ottoman period started in Beyoglu.
Demircan stated that it is important to plan for the future but it’s also important to not lose the past. He also stated that documentation is very important to evaluate the works that have been done. He continued by saying, “If municipalities reach a new phase in Turkey, it will be municipalities that will bring this forth. We have to discuss and determine our aims. We made the Culture City Foundation with this in mind. We have to document every single work that was done in Beyoglu within the last 10 years. With the 3rd program this year, we will train new experts with the topic of Brand Cities.”
IAU President Dr. Mustafa Aydin said these for the program, “Education in the 21st century has reached an age where it isn’t only squeezed into rooms or done only in educational institutions. Education is everywhere! Knowledge is everywhere! Individual Progress is everywhere! We live in an age where doctorate graduates are always in the spotlight. Nowadays it doesn’t matter if you are a university graduate or not for many firms, and this is where individual progress and differences come into play. Not those who do what others do but those who do what others don’t are the ones that are wanted.”


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin