İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, Trabzonspor Dergisi’ne konuştu. Trabzon’un geçmişini ve çocukluk yıllarını anlatan Aydın, “Trabzon Kaynarca Köyü’ndeki iki odalı evden memleketimin inadıyla, çalışma azmiyle bugüne geldim. Ne olursa olsun ‘önce insan’ demeyi bana ailem ve memleketimin kültürü öğretti” ifadelerini kullandı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın Trabzonspor Dergisi ile röportaj gerçekleştirdi. Doğduğu büyüdüğü toprakları ve çocukluk yıllarını anlatan Aydın, Trabzon halkının inadı aslında azmidir diyerek Karadeniz insanının çalışkanlığını ortaya koydu.

‘ÖNCE İNSAN DEMEYİ BABAMDAN ÖĞRENDİM’

İlk ve orta öğretimini Trabzon’da gerçekleştiren Doç. Dr. Mustafa Aydın, Müftülük yapan babası Halit Aydın’ın sözlerini hatırlatarak, “Önce insan demeyi babamdan öğrendim. Babam bizi karşısına oturtur, önce insan sonra Hristiyan. Önce insan, sonra Yahudi. Önce insan, sonra Müslüman derdi. Memleketimin verdiği azim ve babamın bizi sürekli desteğiyle başardım” şeklinde konuştu.