Akademisyenler Demokrasi Şehitlerini Anmak İçin Taksim Meydanında

İstanbul Taksim Meydanı’nda demokrasi şehitleri için DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi öncülüğünde İstanbul’daki tüm üniversitelerin akademisyenleri cübbelerini giyerek yürüyüş gerçekleştirildi.

15 Temmuz’da gerçekleştirilen kalkışma sonrası Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde darbeye karşı yürüyüşler devam ediyor. İstanbul Taksim Meydanı’nda demokrasi şehitleri için DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi öncülüğünde İstanbul’daki tüm üniversitelerin akademisyenleri cübbelerini giyerek yürüyüş gerçekleştirdi.

DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa Aydın, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İstanbul’daki tüm vakıf ve devlet üniversite rektörlerinin konuşmasından sonra 246 demokrasi şehidini anmak için yüzlerce akademisyen Taksim Meydanı’na karanfil bıraktı.

Yürüyüşte konuşan DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Dr.Mustafa Aydın; “15 Temmuz gecesi bizler; sonu trajedi ve parçalanma olacak alçak bir darbe girişimiyle karşı karşıya bırakıldık.
Hiç kimsenin, asla kabul edemeyeceği bu alçak darbe girişimini ve buna destek veren tüm güçleri, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

“DEMOKRASİ DIŞI HER TÜRLÜ GİRİŞİME KARŞIYIZ”

Yüce Türk milletinin, 15 Temmuz’da büyük ve acı bir demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini ifade eden Dr.Aydın; “ Bu aziz millet, seçtiği iradeye ve devletine kahramanca sahip çıkmıştır. Bu kararlılığını da, Türkiye’nin dört bir yanında, ortaya koyduğu duruşla tüm dünyaya göstermektedir. Bu asil duruş, her türlü takdirin üzerindedir. Nereden ve kimden gelirse gelsin, nereye ve kime karşı yapılırsa yapılsın, demokrasi dışı her türlü girişimin karşısındayız.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini tehdit eden darbe heveslileri, başta Aziz Milletimiz olmak üzere, kahraman Emniyet Teşkilatımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onurlu personelini karşısında bulmuştur.”

“MİLLİ İRADEMİZ SARSILMAZ BİR GÜCE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Dr. Aydın konuşmasın devamında;  “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, ve Başbakanımız olmak üzere, tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bunların yöneticileri, hiçbir ayrım yapmaksızın, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, el ele, gönül gönüle vererek, milli iradenin sarsılmaz bütünlüğünü yıkılmaz bir güce dönüştürmüşlerdir.

Bu asil millet, uğramış olduğu bu menfur, alçak ve hain darbe teşebbüsünde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde kendi geleceğine sahip çıkarak, darbecilerin bu ihanetini yerle bir etmiştir.

Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin bekçiliğini yapan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Vatanımızı, milletimizi ve demokrasimizi savunmayı en kıymetli görev addeden yükseköğretimin temsilcileri olarak bizler, her zaman olduğu gibi bugün de tek vücut hâlinde, devletimizin ve hükümetimizin yanında durmakta ve bu meydandan “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet” diye haykırmaktayız “ dedi.Academics Gathers at Taksim Square to Commemorate Democracy Martrys

Marching against coup continues from Turkey and all over the world after July 15th attempted coup. With the leadership of DEIK Economics of Education Business Council, academicians from all the universities in Istanbul walked together wearing their academic gowns in Taksim Square, Istanbul.

Hundreds of academicians left carnations at Taksim Square to commemorate 246 democracy martrys after the speeches delivered by Dr. Mustafa Aydin, DEIK Education of Economics Business Council and Istanbul Aydın University president, Beyoglu Mayor Ahmet Misbah Demircan and rectors of foundation and state universities in Istanbul.

“ On the night of July 15, we faced with a coup attempt which would have ended with tragedy and disruption if succeeded. We condemn this coup attempt and those who support which is unacceptable by anyone,” said Dr. Mustafa Aydın, DEIK Education of Economics Business Council.

“WE ARE AGAINST ANY COUP ATTEMPT TOWARDS DEMOCRACY”

Stating that Turkish people has successfully passed an unfortunate democracy test on July 15th, Dr. Aydın said, “Our dearest nation has heroically defended its will and state. It shows this determination with its stand from all over Turkey. This stand is beyond any appreciation. No matter where it comes from and to whom it’s against we are against any form of coup. Coup enthusiasts threating the unity and integrity of the Republic of Turkey, had faced with our people and heroic law enforcement and honorable members of the Turkish Armed Forces.”

“OUR NATIONAL WILL TRANSFORMED INTO AN UNDEFEATABLE POWER”

“Firstly, our President, speaker of the parliament, and our Prime Minister, as well as, all political parties, NGOs, the directors of them had worked hand in hand to transform our national will into an undefeatable power with the spirit of unity and ingegration. Our nation has defeated this unfortunate coup attempt under the leadership of President Recep Tayyip Erdogan and defended its future,” added Dr. Aydın.

“ Our condolonces for those who defended our Republic and democracy and our best wishes for those who injured during the coup attempt.”

“As the representatives of the higher education who regard defending our nation and democracy as the highest duty of all, gathered today here as one soul and stand by our nation and government and say “one nation, one flag, one state,” said Dr. Aydın.

Son Başlıklar

KÜÇÜKÇEKMECE KENT KONSEYİ 2020’YE HAZIR

Küçükçekmece Kent Konseyi yeni dönem ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yıla girmeden gerçekleştirilen yeni dönemin ilk toplantısı Küçükçekmece Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın'ın başkanlığında yürütüldü.Küçükçekmece City Council held its first Board of Directors meeting for the new term. The first meeting of the new period, held before the new year, was conducted under the presidency of Küçükçekmece City Council President Assoc. Prof. Mustafa Aydın.

UFRAD YENİ YIL PLANLAMASINI YAPTI

UFRAD Franchising Derneğii 2020 yılında nasıl bir yol izleyeceğini belirleyip, planlamalar yapmak için toplantı düzenledi.Ufrad Franchising Association determined its way to follow in the year of 2020 and organized a meeting to make plans.

DOÇ. DR. MUSTAFA AYDIN TEKRAR KENT KONSEYİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Küçükçekmece Kent Konseyi 20. Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.Küçükçekmece City Council held its 20th General Assembly Meeting. The meeting was held with the participation of Küçükçekmece Mayor Kemal Çebi, President of Küçükçekmece City Council Assoc. Prof. Mustafa Aydın, Executive Board members and the Presidents of the Assembly.

EĞİTİMDE İHRACATIN LİDERİ İAÜ OLDU

17 sektördeki ilk üç firmanın ödüllendirildiği törende, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) 'Eğitim Alanında En Fazla Hizmet İhracatı Yapan Vakıf Üniversiteleri' arasında birinci sırada yer aldı. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.Turkey’s 500 largest exporter of services organized by the services exporters association for the 4th time this year. The President of the Board of Trustees Assoc. Dr. Mustafa Aydın received the award from President Recep Tayyip Erdoğan.

SİGARAYLA MÜCADELEDE “İNSANLIĞIN GERÇEK DOSTLARI” ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin (TSSD) bu yıl 20’incisini düzenlediği ‘İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. TSDD Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, törende yapmış olduğu konuşmasında sigarayla mücadelelerinde sigara kartelleri tarafından ölümle tehdit edildikleri dönemlerden bugüne gelindiğini ve sigaranın 21. yüzyılın vebası olduğunu söyledi.The awards were delivered to their owners at the real friends of humanity award ceremony organized by the Turkish anti-smoking association for the 20th time. The President of the TSSD Assoc. Prof. Mustafa Aydın made a speech and said we came to these days from the period when we were threatened with death by cigarette cartels in the fight against smoking and smoking is the plague of the 21st century.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz