UFRAD’ın Geleneksel Aylık Yuvarlak Masa Toplantısı İAÜ’de Gerçekleşti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/ufrad_yuvarlak_masa1.jpg

Genel Başkanlığını Dr. Mustafa Aydın’ın yaptığı UFRAD’ın geleneksel aylık Yuvarlak Masa Toplantısı İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde gerçekleşti. Mısır Büyükelçisi Sayın Abderahman Salaheldin’in konuk olduğu toplantıda “Mısır’da Yeni Bir Dönem: Ekonomik Fırsatlar”  konusu masaya yatırıldı.

UFRAD üyeleri ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan toplantıda açılış konuşmasını yapan Dr. Mustafa Aydın,  Mısır ile Türkiye arasında tarihsel ve kültürel bir bağ olduğunu; Mısır ile var olan ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesi gerektiğini söyledi. Bilinçli girişimcilerin özellikle son dönemde Mısır’da doğan ekonomik fırsatları doğru değerlendirmesinin her iki ülke için de önemli avantajlar sağlayacağını dile getiren Dr. Aydın katılımcılara teşekkür ederek sözü Mısır Büyükelçisine bıraktı.
 
Sözlerine Türkiye ile Mısır arasındaki kardeşlik ve yakınlığı vurgulayarak başlayan Mısır Büyükelçisi Sayın Abderahman Salaheldin, UFRAD üyesi marka sahipleri ve yatırımcılara Mısır’da son dönemde doğan ekonomik fırsatlardan bahsetti. Büyükelçi Abderahman Salaheldin, Mısır’da ekonomik anlamda yapılacak her yatırım için Türk markalarına karşı oldukça olumlu yaklaştıklarını iletti. 
Mısır’ın yatırım teşvikleri, ucuz işgücü, nitelikli hammadde, üretim girdileri avantajları, ikili anlaşmalar, serbest bölgeleri ve Afrika’ya girişte önemli bir kapı olma özelliklerini vurgulayan Büyükelçi Abderahman Salaheldin, Türk yatırımcılarının gözdesi haline gelen Mısır’ın yatırım imkânları açısından pek çok avantaja sahip olduğunu belirtti.
 
Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Sayın Büyükelçi, katılımcılara teşekkür etti. UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın konuşmaların ardından, katılımcılara ve Sayın Salaheldin’e teşekkür ettikten sonra hediyelerini takdim etti.
UFRAD  held its Monthly Round Table Meeting in İAU Florya Campus with the participation of Ambassador of Egypt in Turkey Abderahman Salah El-Din,  “A New Era in Egypt: Economic Opportunities” issue was brought to table.

President of UFRAD Dr. Mustafa Aydın making the opening speech of the meeting, mentioned that there is a historical and cultural bond between Turkey and Egypt and that the existing economic relations with Egypt should be intensified.  Dr. Mustafa Aydın added that a good usage of economic opportunities rising in Egypt by conscious entrepreneurs will bring important advantages to both countries and gave the floor to Ambassador of Egypt Abderahman Salah El-Din.
 
Ambassador of Egypt Abderahman Salah El-Din starting his words by emphasizing the brotherhood and affinity between Turkey and Egypt, talked about recent economic opportunities in Egypt to turkish brand owners and entrpreneurs. Abderahman Salah El-Din mentioned that among all investements to be done in Egypt, they approach highly positive toward turkish brands.
 
Ambassador Abderahman Salah El-Din emphasizing Egypt’s investment incentives, cheap labor, qualified raw material, production input advantages, bilateral agreements, free zones and  it’s importance as a doorway to Africa, mentioned that Egypt, recently becoming favorised by turkish entrepreneurs has many advantages in terms of investment opportunities.
Ambassador Abderahman Salah El-Din answered the questions of the participants after his speech and thanked for their participation.  President of UFRAD Dr. Mustafa Aydın, also thanking the Ambassador and other participants for their presence in the Meeting, presented their plakets.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin