UFRAD’ın Desteklediği 24. Franchise Fuarı İstanbul’da Gerçekleşti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/malezyaticaret.jpg

MedyaFors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Codwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşen fuara ulusal ve uluslararası ölçekte 400 firma katılım gösterdi.  


15-18 Ekim tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara,Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın da katıldı. Malezya Franchise Derneği de fuarda  Malezya kökenli 15 markayla iştirak etti. 22 bin metrekare alanda 400 markanın katılımıyla gerçekleşen fuar, franchise sektörünün her geçen yıl ne kadar geliştiğinin de bir göstergesi kabul ediliyor.

“MALEZYA GİRİŞİMCİLERİNE DESTEK SAĞLIYOR”

Fuarın açılışına Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın’in yan sıra Avrupa Franchise Federasyonu Başkanı Guy GRAS, UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve  diğer yetkililer katıldı.

Açılışta konuşan Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın, fuarın etkinlik yerel ve yabancı franchisinglerin yanı sıra franchising almak isteyen ve gelecek vadeden girişimciler için harika bir platform sunduğunu söyledi. Zaınudın, girişimcilik sektörünün Malezya için büyük önem taşıdığını söyledi: “Malezya hükümeti girişimciliğin geliştirilmesinin, bütün iş kollarında istihdam olanakları sağlayabilmede ana unsur olarak kalmasını garanti altına almak için çalışıyor. Malezya, mevcut ve muhtemel girişimcilere, iş dünyasında başarılı olabilmek için gerekli olan bilgi, beceri ve ekonomik yetenekleri içeren doğru türden desteği sağladı”.


“FRANCHISING İŞ DÜNYASINA ATILMANIN EN HIZLI YOLU”


Zaınudın, genelde franchise paketlerinin yüksek bir sermayeye ihtiyaç duyduğuna yönelik yanlış bir izlenim olduğunu belirtti: “Bazı ülkelerdeki toplumların çoğu halen franchise sektörünün yaşayabilirliği konusunda şüpheci tutum takınıyorlar. Ancak ben, franchising sisteminin iş dünyasına atılabilmenin en hızlı yolu olduğunu düşünüyorum. Toplum ve tüketiciler markayı ve söz konusu markanın itibarını bildikleri için bu sektör, konvansiyonel iş kollarından daha az risk teşkil ediyor” dedi.

“TÜRKİYE FRANCHISING HACMİ 2016’DA 50 MİLYAR DOLAR OLACAK”


Uluslararası Franchising Derneği (UFRAD) Genel Başkanı ve Avrupa Franchise Federasyonu (EFF) Başkan Yardımcısı da olan Dr. Mustafa Aydın, fuarın bu konseptte düzenlenen fuarlar arasında dünyada ilk beşte yer aldığını söyledi. Aydın, Türkiye’nin franchising sektöründe 43 milyar dolarlık bir hacme sahip olduğunun altını çizen Aydın, 2016 yılında ise bu rakamın 50 milyar dolara ulaşacağını da ekledi. Dünyayla birlikte markaların da küreselleştiğini belirten Aydın, “Eğer kendi imkanlarımızla bir marka yaratamıyorsak ulusal ve uluslar arası platformlarda kendisini kanıtlamış ekonomik güce sahip olmuş bir markayla iş birliği yaparak onun ekonomik ve sosyal gücünü, tanıtım gücünü arkamıza alarak hizmeti farklı mekanlara hep birlikte taşıma şansına sahip oluyoruz. Franchising sektörü bu anlamda ciddi şekilde yatırım imkanı sunmaktadır” diye konuştu.


4 gün boyunca ulusal ve uluslararası alanda yoğun ilgi gösterilen fuara 30.000 ziyaretçiyi katılım gösterdi.

Fuar kapsamında düzenlenen seminer ve konferanslara katılım gösteren sektörün başarılı isimlerinden, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş, ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, Franchise Company Ken Rostron girişimcilik ve sektörel alanlarındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.24th FRANCHISING EXHIBITION TO TAKE PLACE IN ISTANBUL WITH UFRAD’S SUPPORT

Be My Dealer expo brought firms, who give franchising and branding, entrepreneurs and investors at CNR Expo Exhibition Center in Istanbul for the thirteenth time.

Organized by MedyaFors Exhibitions, supported by UFRAD and sponsored by Coldwell Banker Turkey, more than 400 firms participated at the exhibition.

Taken place at CNR Expo Exhibition Center between October 15-18, 2015, Malaysian Commerce Minister Hamzah Bin Zainudin participated at the exhibition. Malaysia Franchise Association attended the exhibition with 15 preminent Malaysian brands. Exhibition was taken place at 22,000 meter square with 400 firms, is an indicator of how much franchising sector is growing each year.

MALAYSIA PROVIDES SUPPORT FOR ENTREPRENEURS

Malaysian Commerce Minister Hamzah Bin Zainudin attended the opening ceremony of the exhibition along with Europe Franchise Federation Chairman Guy Gras and UFRAD President Dr. Mustafa Aydin.

Speaking at the opening ceremony, Malaysian Commerce Minister Hamzah Bin Zainudin said that the exhibition is the best platform for promising entrepreneurs, franchisees and franchisors. Zainudin mentioned that entrepreneurship has a great importance for Malaysia and added, “Malaysian government works to ensure the development of entrepreneurship and its contribution to provide employment to all sectors. Malaysia has provided the necessary knowledge, economic skills and abilities in order for the current and prospecti
ve entrepreneurs to succeed in business.”

“FRANCHISING IS THE QUICKEST WAY TO GAIN ACCESS TO BUSINESS WORLD.”

Zainudin mentioned the wrong impression on the need of high capital requirement for establishing franchises and added, “ Some countries are being suspicious on the sustainability of franchise sector. But I think that franchising system is the quickest way to gain access to business world. Because the society and consumers know about a brand and its reputation, the sector poses less risk than a conventional business.”  

“TURKEY’S FRANCHISING VOLUME WILL REACH $50 BILLION IN 2016.”

UFRAD’s President and Europe Franchise Federation Vice Chairman Dr. Mustafa Aydin said that the exhibition is the fifth largest exhibition among franchising fairs organized in the world. Underscoring the fact that franchising sector in Turkey has $43 billion volume, Dr. Aydin said that the number will reach $50 billion by 2016. Mentioned the globalization of the brands, Aydin said, “If we can’t create a brand, we can always partner with a well-established brand in national and international platforms and use its economic, social and promotional power and bring its services to different places. Franchising offers serious investment opportunities in this regard.”

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin