TÜRK KÜLTÜRÜNÜN DÜNÜ,BUGÜNÜ,YARINI MASAYA YATIRILDI

tarihinde yayınlandı Aydın Düşünce Platformu, Duyuru, İstanbul Aydın Üniversitesi
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2020/04/AHMET-MİSBAH-DEMİRCAN.jpg

Türk kültürünün dünü, bugünü, yarını masaya yatırıldı

Aydın Düşünce Platformu’nun düzenlediği “Türk Kültür Alanında Ufuk ve Ülkü” çalıştayı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ı ağırladı. Çalıştayda Türkiye’nin ve Türk kültürünün geçmişi, bugünü ve geleceği ele alındı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesindeki düşünce kuruluşlarından Aydın Düşünce Platformu, “Türk Kültür Alanında Ufuk ve Ülkü” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya iş, sanat, siyaset, akademi ve bürokrasi dünyasından seçkin konukların yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın katılım sağladı. Üniversite’nin Florya kampüsünde gerçekleşen etkinlikte Türkiye’nin ve Türk kültürünün geçmiş, bugünü ve geleceği konuları ele alındı.

“Sanat ve kültür değerlerimiz yükselmeden, ülkemizin refahını bir yere taşımak mümkün değil”

“Sanat ve kültür değerlerimiz yükselmeden geleceğimizi, ülkemizin refahını bir yere taşımak mümkün değil” diyerek toplantı öncesi görüşlerini sunan Ahmet Misbah Demircan, “Kültür ve sanat hayatı bizim her şeyimiz. Kültür Bakanlığının en asli görevi, kültür ve sanatın geçmişle bağlarını kurarak geleceğe ilham verecek şekilde memleketimizin gelişmesine katkı sağlamak. Bakanlığımızın bu anlamdaki politikalarını ve stratejilerini belirlerken bilim adamlarımızın çok yönlü olarak dilinden, edebiyatından, şiirinden, fikri mülkiyetinden, tasarımından, endüstriyel tasarımından, düşüncelerini ve kanaatlerini öğrenerek ona göre stratejilerini ve isteklerini belirlemek. Bunlarla birlikte belki finalde gelişmiş şehirler kavramının içerisini doldurmak gibi hedefler var. Bu stratejilerin sürekli yapılıyor olması ve kendini yenilemesi gerekiyor. Bu çerçevede Aydın Üniversitesi’nin davet ettiği bilim adamlarıyla birlikte bugün bir anlamda çalıştayla birlikte stratejimize destek olacak bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Eminim güzel sonuçlar çıkmış olacak” şeklinde konuştu.


Turkish culture’s yesterday, today and tomorrow were discussed

The “Horizon and Ideal in Turkish Culture Area” workshop organized by Aydın Thought Platform hosted Ahmet Misbah Demircan, Deputy Minister of Culture and Tourism. Past, today and future of Turkey and Turkish culture were discussed in the workshop.

A workshop titled “Horizon and Ideal in the Field of Turkish Culture” was held at Aydın Thought Platform, one of the think tanks within the body of Istanbul Aydın University. Besides the distinguished guests from the world of business, art, politics, academia and bureaucracy, Deputy Minister of Culture and Tourism Ahmet Misbah Demircan and Chairman of IAU Board of Trustees Assoc. Prof. Mustafa Aydın have participated to the workshop. Past, today and future of Turkey and Turkish culture were discussed at the event held in the Florya Campus of the University.

“It is not possible to carry the welfare of our country to a place before our artistic and cultural values rise.”

Expressing his opinions before the meeting, Ahmet Misbah Demircan said that “It is not possible to carry the welfare of our country to a place before our artistic and cultural values rise.”. “Culture and art life is our everything. The main task of the Ministry of Culture is to contribute to the development of our country by inspiring the future by establishing the ties of culture and art with the past. While determining the policies and strategies of our Ministry in this sense, to determine the strategies and wishes of our scientists by learning their language, literature, poetry, intellectual property, design, industrial design, thoughts and opinions. Also, there are goals such as defining the concept of developed cities in the final. These strategies need to be made constantly and renew themselves. In this context, today we are carrying out this meeting that will support our strategy in a sense together with the scientists invited by Aydın University. I am sure there will be good results.”

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin