Şehitlerimizin Arkada Bıraktıklarına Sahip Çıkmalıyız

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlarda geçen yıl Şubat ayında şehit düşen Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın hikayesi yürekleri burkmuştu. Ankara’da kiraladığı evde 9 kardeşi ile birlikte yaşayan şehit Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın babası ise Hakkari’de köy koruculuğu yapıyordu. Şehit haberinin güçlükle ulaştırıldığı 9 kardeşe İstanbul Aydın Üniversitesi’nden anlamlı bir destek gelmişti. Üniversite, yaşları 5 ile 23 arasında olan 9 kardeşin tüm eğitim masraflarını üstlenmişti. Tercih döneminde İstanbul Aydın Üniversitesi’ni de yazan Abdulselam Özatak’ın kardeşlerinden Halit Özatak İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Hukuk Fakültesi’ni, Necati Özatak ise yine İAÜ Eğitim Fakültesi PDR Bölümü’nü kazandı. Kayıt için üniversitenin Florya’daki yerleşkesine giden kardeşler, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’a minnettar olduklarını ifade ettiler.

“Şehitlerimizin arkada bıraktıklarına sahip çıkmamız lazım”

Dr. Mustafa Aydın, aynı zamanda bütün şehitlerimizin arkalarında bıraktıklarına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, “Abdulselam gibi bizim yüzlerce şehidimiz var. Özellikle 15 Temmuz’daki FETÖ terör örgütüne karşı demokratik bir duruş gösteren ve bu ülkenin birlik ve beraberliği için kendisini tankların önüne atan 250’ye yakın şehidimizin arkada kalan velilerine, çocuklarına ve eşlerine de sahip çıkıyoruz. Bütün eğitim kurumları bu şekilde onlara sahip çıkmak zorunda. Aynı şekilde Doğu’da ve Güneydoğu’da bu ülkenin yine birlik ve beraberliği için şehit olan askerlerimizin, polislerimizin ve eğitim şehitlerimizin de arkada bıraktıklarına aynı şekilde sahip çıkıyoruz ve çıkmak zorundayız. Her eğitim kurumu, özel sektör, her insan ve kamu kuruluşunun şunu unutmaması gerekir, eğer biz bugün burada hayatımıza bir şekilde devam edebiliyorsak öncelikle bu şehitlerimizin kanlarından kaynaklanan güçten dolayıdır. Bu vesile ile özellikle 15 Temmuz şehitlerimize ve 15 Temmuz’da verilen mücadelede ortaya konulan iradenin baş mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tüm siyasi parti başkanlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. ‘Ben bu ülkenin insanıyım, ben Türk’üm, ben bu bayrağa sahip çıkıyorum, ben bu gök kubbenin altında bu milleti ilelebet bağımsız olarak yaşatmak için canımı vermeye hazırım’ diyen bütün millet aziz ve kutsaldır. Onun için hep beraber şehitlerimizin arkada bıraktıklarına sahip çıkmamız lazım” dedi.We Must Protect What Our Martyrs Left Behind

IAU President Dr. Mustafa Aydın hosted the brothers of Lieutenant Abdulselam Ozatak who died at a conflict at Sur, Diyarbakır.

The story of Lieutenant Abdulselam Ozatak who died last February during a battle against terrorist group PKK, was heart wreching. Living in an apartment he rented with his nine siblings in Ankara, Lieutenant Abdulselam Ozatak’s father was a village guard at Hakkari. Istanbul Aydın University has reached the nine siblings with a meaningful support. IAU agreed to cover all educational expenses of the siblings who are at the age of 5 to 23. Halit Ozatak’s application, brother of the fallen soldier, was accepted at IAU Faculty of Law and Necati Ozatak’s was accepted at IAU Faculty of Education Department of Psychological Consulting and Guidance. Brothers of the martyr expressed their gratitude to Dr. Mustafa Aydın, IAU President, when they went to register at the school.

We Must Protect What Our Martyrs Left Behind

Emphasizing the need to protect what all of our martyrs left behind, Dr. Mustafa Aydın said, “ We have hundreds of martyrs like Abdulselam. We are protecting the children, parents and their husbands/wives of nearly 250 martyrs who jumped in front of the tanks of FETO terrorist group on the night of July 15th to protect the unity and solidarity our nation. All educational institutions should protect them the same way. We have to protect and are protecting what our martyrs, who fell in Eastern and Southeastern part of Turkey, the soldiers, police officers and education martyrs, left behind. All the educational institutions, private and public sector and everybody should keep in mind that if we are here alive it is because of the heroism our martyrs exhibited that night. Therefore we appreciate our July 15th Martyrs and our President and all political parties for their heroism. The nation who says ‘I am a citizen of this nation, I am Turkish and I protect our flag and I am ready to die under this flag to let an independent nation to exist’ is a holy and precious nation. We must, as a whole, protect what our martyrs leave behind.”

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin