Politika ve Diplomasi Okulu Projesi Hayata Geçti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlerin her yönden gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Politika ve Diploması Okulu projesini hayata geçiren Gençlik Meclisi Uluslararası İlişkiler Akademisi konusunda 400 kişiden oluşan katılımcı grubuna eğitim verdi.
 Alanında uzman akademisyenler bir arada Moderatörlüğünü Merve Dural’ın yaptığı ve ilki Türk Milli Talebe Birliği’nde düzenlenen programın açılışına konuşmacı olarak Prof. Dr Burak Gülboy, Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Erhan Büyükakıncı ve Halime Gümüş katıldı. Dr. Mustafa Aydın “uluslararasılaşma” başlığında sunum yaparken, Prof. Dr Burak Gülboy uluslararası ilişkiler teorileri konusunda konuştu. Prof. Erhan Büyükakıncı Türk dış politikası hakkında katılımcılara bilgi verirken, Halime Gümüş ise Türkiye’de uluslararası ilişkilerci olmak hakkında konuştu.
Eğitimler yedi hafta sürecek
Proje kapsamında eğitimler yedi hafta sürecek ve program her hafta Cumartesi günü 10:00 ve 17: 00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası İlişkiler akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye ve dünya ile ilgili siyasal, ekonomik, sosyal alanlarda bilgiler verilecek.
Katılımcılara sertifika verilecek
Eğitimlere katılan gençlere program sonunda ise sertifika ve belge verilecek. Uluslararası İlişkiler Akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve sosyal meseleleri incelenecek, renkli ve özgün çalışmalarla teorik bilgiler güçlendirilecek. Projeyle politika, diplomasi ve bununla ilişkili her alanda bilgili, bilgiyi kullanabilen, üretken bir nesil yetiştirmesi amaçlanıyor.


Politics and Diplomacy School Project is put into effect.
Istanbul Metropolitan Municipality Youth Assembly put Politics and Diplomacy School Project into effect. Within the framework of the project that started with the Turkish National Students Unions under the theme of “International Relations Academy”, an education session was offered to 400 attendees.
Istanbul Metropolitan Municipality Youth Assembly works to improve Istanbulian youth in any way possible. In this regard, Youth Assembly gave an education session to 400 attendees about international relations.
Academicians with field expertise were together at the event.
Moderated by Merve Dural, first part of the event took place at the Turkish National Students Union. Speakers included Prof. Dr. Burak Gülboy, Dr. Mustafa Aydin, Prof. Dr. Erhan Buyukakinci and Halime Gumus. While Dr. Mustafa Aydin spoke about “internationalization”, Prof. Dr. Burak Gülboy gave a speech about theories of international relations. Prof. Erhan Buyukakinci gave information abouth Turkish foreign policy and Halime Gumus talked about being an internationalist in Turkey.
Education Sessions will take seven weeks
Within the framework of the project, education sessions will take seven weeks at Istanbul Ticaret University Sutluce campus on Saturdays between 10:00 am – 17:00 pm. International Relations Academy will offer courses on Turkey and the globe in politics, economics and social fields at the national and international level.
Attendees will be given a certificate
Attendees who participate at the program will be given a certificate. The aim of the project is to raise a generation who are  knowledgeable in politics, diplomacy and all related fields.


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @docdrmustafaaydin