Necip Fazıl Kısakürek Ödülleri Sahiplerini Buldu.

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/necipfazil-odultoren.jpgStar Gazetesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek’in kültürel ve manevi mirasını yaşatmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl ilki düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri sahipleriye buluştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, İstanbul Haliç Kongre Merkezi Sadabad Salonunda düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerine takdim edildi.

– Programın sunuculuğunu Beyza Hakan üstlendi.

– Açılış konuşmasını Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu yaptı.

– Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yaptığı konuşmada, Karaalioğlu’nun “”Üstad Necip Fazıl’ı ihmal ettik”” sözlerine atıfta bulunarak, “”bu ihmalde en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığı’nındır”” dedi. Salondan gelen alkışlar üzerine “”bu alkışlar ihmal için değil tabi ki, bu ihmali farkettiğimiz için olsa gerek”” ifadelerini kullandı. Avcı’nın bu sözleri salonda gülüşmelere sebep oldu.

– Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik konuşma yaptı…

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASI:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “”Necip Fazıl bugün bile Türkiye için genç nesiller için Türkiye’deki hak mücadelesi için çok büyük bir talihtir çok büyük bir imkandır”” dedi.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “”Star Gazetesi Necip Fazıl Ödülleri Takdim Töreni””nde yaptığı konuşmada, Etem Sancak, Murat Sancak ile Mustafa Karaalioğlu ve Star Grubuna, Necip Fazıl Kısakürek adına bu anlamlı ödülleri ihdas ettikleri için şükranlarını ifade ederek sözlerine başladı.

Ödül jürisinde yer alan büyüklere, sanatçı ve akademisyenlere de ayrıca teşekkür eden Erdoğan, “”Bu yıl ilk kez verilecek olan Necip Fazıl Kısakürek ödüllerine layık görülen şair, yazar ve mütefekkirlerimizi özellikle tebrik ediyor, kendilerine uzun hayırlı, yeni başarılarla dolu bir ömür Allah’tan niyaz ediyorum. Bir büyük umudu, aşkı, sevgiyi büyüten ‘Ölüme, dirime ve aşka düğüne gider gibi gideriz’ diyen bir modern zaman dervişi şair Hüseyin Atlansoy’u tebrik ediyorum. Ölüme, yabancılaşmaya bir pencere açan o pencereden umuda sevgiye ve geleceğe bakan genç yazarımız Güray Süngü’yü aynı şekilde tebrik ediyorum. Bize medeniyetimizin zirvesi Mimar Sinan’ı hatırlatan eserleriyle tarihi ve bugünü kucaklaştıran değerli akademisyenimiz Gülru Necipoğlu’nu yine bu ödüle layık görüldüğü için kutluyoruz”” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kitap aşığı olan kültür ve medeniyet tarihine katkılar sunan aynı zamanda sahip olduğu hazineyi öğrenci yetiştirmek suretiyle genç nesillere de aktaran akademisyen İsmail Erünsal’ı da tebrik etti.


Necip Fazil Kisakurek Awards reached their winners.

IAU President Dr. Mustafa Aydin participated in the first Necip Fazil Kisakurek Awards Ceremony which was done by Star Gazetesi in order to preserve Kisakurek’s cultural and spiritual legacy.
With the attendance of President Recep Tayyip Erdogan, an elegant ceremony took place in Istanbul Halic Congress Center Sadabad Salon.
-The host of the event was Beyza Hakan.
-The opening speech was done by Star Media Group President Mustafa Karaalioglu.
-Minister of Education Nabi Avci referred to Karaalioglu’s “We neglected Necip Fazil” by saying, “The crime of neglect belongs to the Ministry of Education.” Avci’s remark to the applause of the audience led to him saying, “This applause isn’t for the neglect of course, it is for the realization of the neglect.” Avci’s remark led to a big laughter.
-Minister of Culture and Tourism gave a speech…
ERDOGAN’S SPEECH:
President Recep Tayyip Erdogan, “Necip Fazil, even today, for Turkey, for the youth, for the struggle of justice in Turkey, is a big chance and luck.”
Erdogan, thanked Etem Sancak, Murat Sancak, Mustafa Karaalioglu and the Star Group for awarding such a meaningful award in Fazil’s name in the Halic Congress Hall “Star Gazete Necip Fazil Awards” and then started his speech.
Erdogan also thanked the jury members, artists and academicians and continued by saying, “I congratulate the poets, authors and thinkers for being nominated in this year’s first Necip Fazil Kisakurek awards and also wish them a long, prosperous and successful life. I congratulate Huseyin Atlansoy for his words, ‘We’ll go towards death, life and love as if we are going to a wedding.’ I also congratulate our young author Guray Sungu for her beautiful words. I also congratulate Gulru Necipoglu for reminding us of our civilization’s zenith Mimar Sinan’s architecture.
President Erdogan, also congratulated academician Ismail Erunsal for raising new student’s with his treasures and also helping us in our civilization’s history.


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin