İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İftar

tarihinde yayınlandı İstanbul Aydın Üniversitesi
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2020/01/BATI-PLATFORMU-05.01.2017-1.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi Geleneksel İftar Yemeği üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi kurulduğu günden bu yana her Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeğini bu yıl da düzenledi. Üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen iftar yemeğine üniversitenin akademik ve idari personelinin yanı sıra iş, siyaset ve medya dünyasından da çok sayıda davetli katıldı.


Geleneksel İftar Yemeği’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve  Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın da hazır bulundular.

AB Eski Bakanı Egemen Bağış, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Küçükçekmece Belediyesi Eski Başkanı Aziz Yeniay’ın da katıldığı iftar yemeğinde konuşan Dr. Mustafa Aydın, “Dostlarımızla böyle mübarek bir ayda bir araya gelme fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Üniversitemiz kısa süre içerisinde önemli bir yol aldı.  Bu yolda ilerlerken bizleri yalnız bırakmadığınız ve her zaman desteklediğiniz için sizlere minnettarız” dedi.

Konuşmasında misafirlere İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tüm çalışanları, öğrencileri adına seslendiğini söyleyen Dr. Mustafa Aydın, “Bizlere onur ve güç verdiniz. Kapımızdaki güvenlik, kafeteryamızdaki çalışanımız, rektörümüz, dekanlarımız, hocalarımız, tüm idari personelimiz, amatör ruh ve profesyonel bir anlayışla aramızda kan bağı olmayan akrabalıklar oluşturduk. Bugün Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi konumuna geldik. Tüm çalışma arkadaşlarıma yaptıkları bu kutsal hizmetten dolayı insanlık adına, ülkem adına şükranlarımı ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum,” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“38 binin üzerinde öğrencisi, 3 binin üzerinde akademik, 3 bin 500’ün üzerinde uluslararası öğrencisi, 15 fakültesi ve yüksekokulu, 3 enstitüsü, 28 araştırma merkezi, 200’ü aşkın programı 500’ün üzerinde de dünya üniversitesiyle iş birliği ortaya koyan bir üniversitenin kubbesi altındayız. Medikal alanda teknoloji, bilişim, sosyal alanlarına sahip, 50 üzerinde laboratuvarı, 30 bini aşkın mezunuyla ülkemizdeki yükseköğretime yön veren üniversitelerden biri haline geldik. Geldik derken nasıl geldiğimizi bilerek geldik. Kuşlar kanatlarıyla, insanlar ve kurumlar dostlarıyla uçarlar. Bu bilinçle geldik. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere aramızda şu an bulunan bakanlarımız, milletvekillerimiz, valilerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, emniyet müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın çok saygı değer başkanları, çok saygıdeğer mütevelli heyetimiz, çalışanlarımız bu yürüyüşte bize destek oldular.”

Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ise yaptığı konuşmada “Başkanımız, Rektörümüz bugün burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Ramazan ayında üniversitelerin bu tür faaliyetleri çok önemli.  Sayın Mustafa Bey’i tebrik ediyorum. Burada çok büyük sıkıntılarla çok güzel bir okul meydana getirdi. Ramazan ayı, rahmet ayı. Hepinize iyi Ramazanlar diliyorum.”Istanbul Aydın University’s Traditional Iftar Dinner

Istanbul Aydın University’s Traditional Iftar Dinner took place at Florya Campus.

This year’s traditional iftar dinner which is organized during every Ramadan has taken place. Faculty and administrative staff as well as many invitees from business, politics and media world attended the dinner.

Former EU Minister Egemen Bağış, AK Party Istanbul Representative Feyzullah Kıyıklık, Kucukcekmece Municipality Mayor Temel Karadeniz, Former governor of Istanbul Hüseyin Avni Mutlu, Former Mayor of Kucukcekmece Aziz Yeniay attended the dinner. Dr. Mustafa Aydin said, “We are very happy to gather with our friends during such a holy month. Our university had a long way in a short time. We appreciate your support during our journey.”

Mentioning that he is addressing the guests on behalf of Istanbul Aydın University’s staff and students, Dr. Mustafa Aydın said, “You have given us honor and strenght. We have established close relations with our staff at the cafeteria, security personel, our rector, deans, faculty staff, administrative staff. We have become the largest foundation university in Turkey. I apreciate the hard work of our staff for their services.”

“ We have gathered under the roof of a university with 38,000 students, 3,000 academics, 3,500 international students, 15 faculties and vocational schools, 3 institutes, 28 research centers, 200 academic programs and collaborations with over 500 world universities. We have become one of the leading universities in our country with 30,000 graduates and technology in medical field, over 50 laboratories. We have achieved this by knowing how we got here. Our President Recep Tayyip Erdogan and ministers, representatives, governors, mayors, presidents of NGOs, our staff have supported us on our journey to this success.”

Feyzullah Kıyıklık, AK Party Representative said, “ We are very pleased to be here. It is very important for universities to organize such events during Ramadan. I congratulate Dr. Mustafa Aydin. He has built a great school after many difficulties. I wish everyone a Happy Ramadan.”

20.06.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin