İAÜ’de 12’nci Mezuniyet Coşkusu

tarihinde yayınlandı Duyuru, Eğitim Haberleri, İstanbul Aydın Üniversitesi, Medya

Kurulduğu 2003 yılından bugüne 30 bine yakın mezun veren İstanbul Aydın Üniversitesi, bu yıl 12.’si düzenlenen mezuniyet töreniyle 8.844 önlisans ve lisans öğrencisini iş dünyasına uğurladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), ailelerin ve öğrencilerin katılımıyla Florya Yerleşkesi’nde düzenlediği 12. Mezuniyet Töreni’nde sevinci ve gururu bir arada yaşadı. Törende İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ile Rektör Prof. Dr. Yadigar İzmirli’nin açılış konuşmalarının ardından 2015-2016 eğitim yılı fakülte ve Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu birincilerine ödülleri, Başkan Dr. Aydın ve Prof. Dr. İzmirli tarafından verildi.
İstanbul Aydın Üniversitesi 12. Mezuniyet Töreni’nde konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Sevgili öğrencilerimiz siz torunlarınıza gururla ‘Ben İstanbul Aydın Üniversitesi’nden mezun oldum’ dediğiniz zaman size söz veriyorum Aydın Üniversitesi dünyanın ilk 500, Türkiye’nin de ilk 5 üniversitesi arasına girecek.” dedi.

“BİZLER İÇİN BİR DÜĞÜN”
Törenin açılış konuşmasını yapan İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, ÖSYM verilerine göre; 8 yıldan bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olduğunu belirterek, “Yeni bir mezuniyet töreninde yine bir coşkuyla öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretim elemanlarımız ile bir aradayız. Bu bizler için bir düğün ve bir bayram. Çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak, onların başarılarını birlikte kutlamak bizler için son derece mutluluk verici bir durum. Bütün öğrencilerimizi kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, konuşmasına üniversitenin akademik ve idari personeline öğrencilere verdikleri emekten ötürü teşekkür ederek başladı. Mezun olan öğrencilere ‘Yarının cumhurbaşkanları, başbakanları, müsteşarları, iş insanları’ diye hitap eden Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“EMEKLERİNİZE VE YÜREKLERİNİZE SAĞLIK”

“Sevgili mezunlarımız hiç de kolay olmayan bir yola adım atıyorsunuz. Her tarafı tozpembe olmayan, rekabet şartlarının gün geçtikçe daha da kızıştığı ve her tarafı ateş çemberine dönmüş bir coğrafyada hayata adım atıyorsunuz. Üniversitemizden almış olduğunuz anahtarla dünyanın bu zor coğrafyasında hayatın hangi kapılarını nasıl açacağınızı, ellerinizdeki anahtarla zorlanan kapıların kilitlerini kolaylıkla açabilmenin imkanlarını burada aldınız. Şunu da asla unutmayınız. Sadece bir anahtar aldınız. Anahtarın geliştirilmesi ve işlevli kılınması, sürekli sizin hedeflerinize doğru giden yollardaki kapıları açabilmesi için bir ömür boyu öğrenci olmak zorundasınız.”

Törene katılan velilere de seslenen Dr. Mustafa Aydın, “Biliyoruz ki, bu pırıl pırıl gençleri yetiştirmek için elinizdekini, avucunuzdakini satarak emeğinizi vererek, uykunuzu bölerek onları bugünlere getirdiniz. Onların dertleriyle dertlendiniz, hastalığıyla üzüldünüz, başarılarıyla sevindiniz. Bu başarı ayrıca sizlerindir. Başarı, her gün onları uğurlarken arkalarından okuduğunuz duada saklıdır. Sizlere minnet duyuyorum. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık.” ifadelerini kullandı.

Dr. Mustafa Aydın, İAÜ’de eğitim gören uluslararası öğrencilere de tavsiyelerde bulunarak “İstanbul Aydın Üniversitesi şuan bünyesinde 4 bin civarında, dünyanın 100 ayrı ülkesinden öğrencileri barındırmaktadır. Bu öğrencileri kendi ülkelerinin liderleri, iş insanları, bürokratları olarak hazırlamaktayız. Ve şunu biliyoruz, artık dünyanın her yerinde İstanbul Aydın Üniversitesi bayrağı dalgalanıyor. Uluslararası öğrencilerimizin de kendi ülkelerinde ailelerine hayırlı birer evlat, ülkelerine hayırlı birer iş insanı, bakan, ya da bürokrat olmasını diliyorum. Kapımız sizlere daima açık.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fakülteler birincisi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Büşra Selenay Önal da, “Fakülte birinciliği benim için çok önemli ve heyecanlıydı. Özellikle okulumuzda bulunan bu kadar fakültenin birincisi olmak bana ayriyeten mutluluk kazandırdı. Bu birinciliği hem de dört yıl boyunca sadece gerektiği kadar çalışmakla elde ettim. Çünkü benim lise temelim iyiydi. Lisedeki ve üniversitedeki hocalarımın verdiği eğitimler doğrultusunda derslere düzenli katılarak yeterli miktarda çalıştığım için aşırı ders çalışmama gerek kalmadı. Aydın Üniversitesi gerçekten destekleyen bir üniversite. Yeterli miktarda burs ödülleri var. Bunun haricinde bölüm başkanlarımız öncelikli olmak üzere, değerli diğer hocalarımız her türlü sorunumuzda yanımızda oluyorlar. Onlara ulaşmak hiçbir şekilde zor olmuyor” şeklinde konuştu.

İstanbul Aydın Üniversitesi 12. Mezuniyet Töreni, bayrak devir-teslim ve kep atma törenlerinin ardından sona erdi.

11.06.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin