İAÜ, “TEKNOFEST HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ”NDE YER ALDI

tarihinde yayınlandı Duyuru, Eğitim Haberleri, Haberler, İstanbul Aydın Üniversitesi
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2022/09/30.08-TEKNOFEST.jpg

2018 yılından bu yana T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın çatısı altında gerçekleştirilen, havacılık ve uzay teknolojisi alanında güçlü bir tanıtım ve iletişim imkânı sağlayan TEKNOFEST’in en son organizasyonu; “TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” adıyla 30 Ağustos 2022- 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlendi.

Hızla uluslararası bir marka hâline gelen festivale İstanbul Aydın Üniversitesi de; İAÜ Teknoloji Geliştirme Merkezi (İAÜ TEKMER) ile İAÜ Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi (İAÜ TTPYO) gibi birimleriyle iştirak etti. Organizasyonun iletişim, iş birliği, network oluşturma gibi birçok önemli yönünden istifade edebilmek amacıyla güçlü bir performans sergileyen İAÜ Ekibi’ni İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın da yalnız bırakmadı ve yakın çalışma ekibiyle birlikte festivale aktif katılım sağladı. 

“En son, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da bu yıl içinde gerçekleştirilen TEKNOFEST Azerbaycan’a katılım sağlayarak; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de iştirakleri ile Bakü’deki TEKNOFEST coşkusunu yaşamıştık! 30 Ağustos itibarıyla aynı coşkuyu, gözbebeği şehrimiz Samsun’da da tecrübe ettik. İnanıyorum ki, TEKNOFEST’in Samsun’daki bu güçlü ve önemli organizasyonu da; hem sektörel bazda hem de teknolojiyle ve havacılıkla ilgili uygulamalı eğitim noktasında çok ciddi açılımlara vesile olacaktır.” şeklinde konuşan Doç. Dr. Mustafa Aydın; Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmayı amaçlayan bu işlevsel organizasyonun planlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm kurumlara ve yetkili isimlere de teşekkürlerini sundu.


ISTANBUL AYDIN UNIVERSITY WAS IN “TEKNOFEST AEROSPACE AND TECHNOLOGY FESTIVAL”

The latest organization of TEKNOFEST which has been held under the umbrella of T.R. Ministry of Industry and Technology Turkish Technology Team since 2018 and provides a strong promotion and communication opportunity in the field of aviation and space technology, was held under the name of “TEKNOFEST Aerospace and Technology Festival” between 30 August 2022-4 September 2022 at Samsun Çarşamba Airport

Istanbul Aydın University with its units such as Technology Development Center (TEKMER), Technology Transfer and Project Management Office and Incubation Center (TTPYO) also attended the festival that rapidly become an international brand. IAU President Assoc. Prof. Mustafa Aydın didn’t leave the IAU Team alone, which showed a strong performance on the purpose of exploiting from many important aspects of the organization such as communication, cooperation and networking and he spryly attended the festival with his close working team.

“Lastly, we had the enthusiasm of TEKNOFEST in Baku with the participation of Azerbaijan President Ilham Aliyev by participating in TEKNOFEST Azerbaijan held this year in friendly and brotherly country Azerbaijan! We experienced also the same enthusiasm in our apple of eye city Samsun as of 30 August. I believe that the strong and important organization of TEKNOFEST in Samsun also will conduce toward very serious developments in relation to both on sectoral basis and hands-on training related technology and aviation.” Aydın said. He expressed his gratitude to authorized names and everyone who contributed on planning and applying this functional organization which aims to develop Turkey’s national technologies and promote them in the national and international area.

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin