“Hangi Alanda Olursanız Olun Fark Oluşturun”

tarihinde yayınlandı Duyuru, İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin her yaz düzenlediği “ Liseli Yaz Okulu” eğitim programı kapsamında İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın liseli öğrencilerle bir araya geldi.

Liseli öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim imkanı sağlayan İstanbul Aydın Üniversitesi Lise Yaz Okulu programı düzenlendi.

Öğrencilerin seçtikleri alanlarda da eğitim verilirken sayısal ve sözel alanda farklı derslerden eğitim alma imkanları da oldu. Sayısal alanlarda Moleküler Biyoloji, 2d-3d Oyun Tasarımları, Astronomi ve Nano Materyaller ve X -ray analizi dersleri verildi. Sözel alanlarda ise Dijital Diplomasi, Adli Psikoloji, Düşünme Sanatı ve Roma Hukuku gibi dersler yer aldı.  Doğrudan üniversite öğretim üyeleri tarafından sunulan bu dersler teorik ve uygulamalı olarak iki hafta boyunca devam etti.

Programları çerçevesinde öğrenciler İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydınla bir araya gelme fırsatı buldu.

Konuşmasında öğrencilere gelecekteki başarının fark oluşturmakla elde edileceğini belirten Aydın; “ Hani alanda olursanız olun fark oluşturun ve bu farklılıkları oluştururken bir takım özelliklerinizi ortaya koymalısınız. Eğer bizler yarın belirli yerlere gelmek istiyorsak fark oluşturma özelliğimiz olması gerek” dedi.

Hedefe ulaşmada planlamanın son derece önemli olduğunu ifade eden Aydın; “ Hedefimizi ne kadar erken planlarsak o hedefe ulaşmamız o kadar kolaylaşır. Hedef belli olduğu için neler yapacağınızı da  bilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Görüşmenin sonunda Dr. Mustafa Aydın lise öğrencilerinin sorularını yanıtlarken hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.
____________________________________________________________________________________________________

“WHEREVER YOU ARE, MAKE A DİFFERENCE”

IAU Chairman of the Board of Trustees Dr. Mustafa AYDIN, came together with high school students, within the framework of the ‘’Summer School for the Lycee’’ education program organized every summer by Istanbul Aydın University.

Summer School Program offering various opportunities was organized by Istanbul Aydın University to high shool students.

While students were also trained in their chosen branches they also had the opportunity to study from different courses in numerical and verbal branch. Molecular Biology, 2D – 3D Game Design, Astronomy and Nano Materials and X-ray Analysis courses were given in numerical branches to students. Verbal Branches included courses such as Digital Diplomacy, Forensic Psychology, Thinking Art, Roman Law. These courses offered by university lectures continued theoretically and practically for two weeks.

Students had the opportunity to come together with Istanbul Aydın University Cahirman of the Board of Trustees Dr. Mustafa AYDIN in the framework of the programs.

In his speech, AYDIN stated that students will gain future success by making a difference; ‘’ wherever you are, make a difference and you should reveal your some features while creaitng these differences. If we want come to specific places tomorrow, we must have the ability to make a difference ‘’ he said.

Expressing that planning for reaching the destination is extremely important Aydın, ‘’The sooner we plan our goal, the easier it is to reach that goal. You know what you are going to do, because the target is obvious. ‘’ he said.

At the end of interview, Dr. Mustafa AYDIN, did not forget to take a souvenir photo,  while responding to the questions of high school students.

14.07.2017

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin