Dr.Mustafa AYDIN Türkiye-Hollanda Yükseköğrenim Görüşmesinde…

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/hollanda.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın Hollanda’nın en büyük festivali olan Cultifest’e katıldı. Festivalle Dr. Mustafa Aydın’ın yanında İstanbul Aydın Üniversitenin uluslararası ilişkiler birimi ve Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Dentaydın yetkilileri de katılım gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’ya ziyaretlerini gerçekleştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Üniversitesinin de ana sponsor olduğu Utrecht’te düzenlenen Hollanda’nın en büyük festivali olma özelliği taşıyan Cultifest’e katılarak, İAÜ standı ile birlikte katılımcı firmaların standlarını ziyaret etti.

Ziyareti sırasında  Amsterdam Zaandam’da bulunan Diyanet Vakfı Camii’nde organize edilen “Türkiye’de Yükseköğretim” konulu konferansa katılan Dr. Mustafa Aydın Türkiye-Hollanda arasında yükseköğretim ilişkileri hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, aynı akşam Hollanda’da yaşayan siyaset, iş, STK ve medya dünyası temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Karşılıklı sohbet havasında gerçekleştirilen yemekte, Hollanda ve Türkiye arasında yükseköğretim alanında yapılabilecek iş birliği olanakları ve ayrıca Hollanda’da yaşayan Türk toplumunun sorunları ile ilgili karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.  

Yemeğe katılan isimler arasında  Hollanda Parlemantosu Milletvekilleri Tunahan Kuzu, Selçuk Öztürk, Hollanda Türk İş Adamları Derneği (HOTİAD) Başkanı Hikmet Gürcüoğlu ve göçün 50. Yıldönümü ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen jüri üyeleri arasında Eski Dışişleri Bakanı Ben Bot’un da aralarında bulunduğu ödül töreninde en etkili Türk kökenli Hollandalı seçilen Cordeon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Atılay Uslu, iş adamı Ertan Torunoğulları gibi iş, siyaset ve medya dünyasından birçok isim ile birlikte STK temsilcileri ile kanaat önderleri yer aldı.

Yemeğin sonunda İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın tarafından, Hollanda Parlementosu Milletvekilleri Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk’e Türk toplumu adına yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle birer plaket takdim edildi.


Dr. Mustafa Aydin at Turkey- Holland Higher Education Meeting

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees Dr. Mustafa Aydin, officials from international relations and Faculty of Dentistry Dentaydin has been to Holland. The team has participated at the one of the biggest festival Cultifest, which was sponsored by Istanbul Aydin University, in Utrecht and visited IAU’s and participants stands.

Dr. Mustafa Aydin gave a speech at the conference themed ‘Higher Education in Turkey’ which was organized by Diyanet Foundation Mosque in Amsterdam Zaandam. Dr. Mustafa Aydin met with the representatatives of the politics, business, NGOs and media at a dinner reception. During the reception the problems of Turkish communities in Holland and possible collaborations between Holland and Turkey in higher education was discussed.

Participated at the conference included Representatives at Holland Parliament Tunahan Kuzu, Selcuk Ozturk; Holland Turkish Businessman Association president Hikmet Gurcuoglu; former Foreign Relations Minister  Ben Bot; Cordeon Airlines Chairman of the Board of Directors Atilay Uslu and Ertan Torunoglu, NGO representatives and many others from business, politics and media.
A plaquette was presented to Representatives of Holland Parliament Tunahan Kuzu and Selcuk Ozturk for their contributions on behalf of Turkish community at the end of the dinner by Istanbul Aydin University chairman of the Board of Trustees Dr. Mustafa Aydin.background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin