Dr. Mustafa Aydın TİKA Koordinatörler Toplantısına Katıldı

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru, Haberler
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2023/10/deiktika.jpg

Koordinatörler buluşması kapsamında gerçekleştirilen toplantıya DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, TİKA Başkanı Serdar Çam’ın ve 48 ülkeden gelen TİKA koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının gündeminde, TİKA koordinatörleri ile DEİK İş Konseyi Başkanları arasında TİKA faaliyeti sahasındaki ülkelerin yatırımları ve işbirliği imkanları değerlendirildi.

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam bu gerçekleşen toplantının TİKA’nın yeni perspektifi kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, iş dünyası ile koordinasyon sağlamak için DEİK ile yakın çalışma yürütmek üzere ülke koordinatörlerine ilgili iş konseyleri ile  iletişimde olmaları gerektiğini belirtti.

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, TİKA’nın DEİK’in önemli paydaşları arasında yer aldığını ve iki kurum arasındaki iletişimi artırmak üzere Ağustos 2015’de TİKA Başkanı ile gerçekleştirdiği görüşmede TİKA Koordinatörler Toplantısında ilgili İş Konseyi Başkanlarının katılımını sağlama sözünü verdiklerini söyledi. Sağlık ve eğitim başta olmak üzere TİKA’nın projeleri kapsamında özel sektör olarak koordinasyonda olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vardan,  DEİK’te son bir yılda kaydedilen gelişmeler hakkında bilgi verdi. Dış ekonomik ilişkileri geliştirmek anlamında, 26. Program adı altında, ‘Küresel Ekonomik İlişkiler Programı’nın da tasarlanıp, uygulanmasının DEİK olarak talep edildiğini ve Sayın Başbakanın konuyu talimatlandırdığını belirten Vardan, ticari diplomasi yerine bu dönemde daha kapsayıcı bir kavram olan ‘iş diplomasisi’  ile faaliyetlerine hız veren DEİK’in mutat ‘networking’ ve ‘iş geliştirme’ faaliyetlerine ilaveten politika ve strateji geliştirme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla da projeler üretmeye başladığı bilgisini paylaştı.  Dr. Mustafa Aydin attended the TIKA Coordinators Meeting

Education Economics Business Council President Dr. Mustafa Aydin attended the meeting of TIKA Coordinators.

DEIK Chairman Omer Cihad Vardan, TIKA President Serdar Cam and TIKA coordinators of 48 countries attended the meeting.

The agenda of the meeting included an evaluation of investments and possible collaborations of TIKA countries between TIKA coordinators and the presidents of DEIK Business Councils.

TIKA president Dr. Serdar Cam said that the meeting should be considered within TIKA’s new perspective and that in order to coordinate with DEIK, country coordinatorships should be in contact with the business councils.

DEIK President Omer Cihad Vardan stated that TIKA is one of the important partners of DEIK and that DEIK is committed to join TIKA coordinators meeting with their business council presidents on August 2015 during a meeting with TIKA president, organized to strenghten the relationship between two institutions. Expressing his pleasure to be part of the TIKA projects as private sector, specifically on health and education, Vardan gave information about the developments during last year. Stating that for the purpose of increasing foreign economic relations, to design a  ‘Global Economic Relations Program’ under the 26th Program was asked by DEIK and ordered by the President, Vardan added, DEIK has speeded up its activities with business diplomacy instead of commercial diplomacy and working on carrying out projects to contribute to politics and strategy development process along with networking and business development


background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin