Doç. Dr. Mustafa Aydın: Yeni 15 Temmuz’lar yaşanmasın diye gözümüzü açık tutmalıyız

tarihinde yayınlandı Duyuru, İstanbul Aydın Üniversitesi

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen ve Türk milletini esaret altına alma amacı güden hain ve alçak darbe girişiminde yaşananlar, girişimin arka planı ve yapılması gerekenler, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” panelinde ele alındı. Panelde konuşan Doç. Dr. Mustafa Aydın, “Bu coğrafyada hiçbir zaman aziz milletimizi rahat bırakmayacaklar. Birlik içerisinde mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin (İAÜTAM) düzenlediği ve operatörlüğünü İAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, 20 ve 22’nci Dönem Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın üstlendiği panele konuşmacı olarak eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve 26’ncı Dönem Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya yer aldı.

‘BÜTÜN SİYASİ DÜŞÜNCELERİMİZİ BİR RENK OLARAK KABUL ETMELİYİZ’

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Mustafa Aydın, “15 Temmuz’un hala acılarını çekiyoruz. Eğer gözümüzü açık tutmazsak bir müddet daha çekeceğe benziyoruz. Bu coğrafyada hiçbir zaman bu aziz milleti rahat yaşamasına asla müsaade edilmedi ve edileceğine de asla inanmıyorum. Onun için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Bütün siyasi düşüncelerimizi bir renk kabul ederek, el birliği içerisinde kardeşlik içerisinde Çanakkale ruhunu yeniden diriltmemiz gerektiğine inanıyorum. Gaflet duygusundan uyanmamız gerektiğine inanıyorum. Bu dünyayı yönetenlerin, asırlarca uygulamış bir politika olarak, ‘böl, parçala, yönet ve kendi çıkarlarına hizmet eden bir köle oluştur’ zihniyetini dünyanın dört bir tarafında görebiliyoruz. Şimdi bu oyunları bizim coğrafyamızda uygulamaya çalışıyorlar. Bu nedenle 15 Temmuz’u örnek alarak dirilmemiz gerektiğini düşünüyor, birlik ve beraberlik ruhunu unutmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.


Assoc. Prof. Dr. Mustafa Aydın: We should keep an eye out to prevent a new july 15

The events of the treacherous and coward attempt to capture the Turkish nation in the night of the July 15, 2016, the background of the attempt and the things to be done were discussed in the “July 15 Democracy and National Unity Day” panel held at Istanbul Aydın University.

The panel organized by Istanbul Aydın University Center for Studies on Turkey (İAÜTAM) under the operatorship of Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, instructor at Istanbul Aydın University and 20. and 22. Period Erzurum Deputy and Prof. Dr. Recep Akdağ, Former Ministry of Health and Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Nationalist Movement Party Vice President and 26. Period Adana Deputy, participated as speakers.

‘WE MUST ACCEPT ALL OUR POLITICAL THOUGHTS AS A COLOR’

Making the opening speech of the panel, Assoc. Prof. Dr. Mustafa Aydın said “We are still suffering the consequences of the July 15. If we do not keep an eye out, it looks like we are going to suffer for a while. This great nation has never been allowed to live comfortably in this geography and I believe it will never be allowed. That’s why we need to be united and together. I believe that we should revive the spirit of Çanakkale by accepting all our political thoughts as a color and in unity with brotherhood. I believe we must wake up from the sense of negligence. We can see the mentality of the rulers of this world as “divide and conquer and create a slave that serves your own interests” as a policy implemented for centuries all around the world. Now, they are trying to implement these games in our geography. For this reason, I think we should awake by taking the example of July 15th and we should not forget the spirit of unity and togetherness.”

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin