BATI PLATFORMU OZAN CEYHUN’U AĞIRLADI

Yaklaşan Avrupa Parlamentosu seçimlerinin değerlendirildiği Batı Platformu’na konuk olan Ozan Ceyhun, söz konusu seçimlerin Avrupa’daki bütün siyasi dengeleri değiştireceğini ifade etti.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) bünyesindeki düşünce kuruluşlarından Batı Platformu’nun Nisan ayı toplantısı, Avrupa Parlamentosu (AP) 4’üncü ve 5’inci Dönem Milletvekili Ozan Ceyhun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

“Yaklaşan Avrupa Parlamentosu Seçimleri ve Türkiye” başlığıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ceyhun, AP’nin bu dönem seçimlerinin daha öncekilerden çok farklı olduğunu ifade ederek, “Bu seçim Avrupa’da bütün siyasi dengeleri değiştirecek. Zira bu seçim sonucunda Hristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratların birleşimi, çoğunluk statüsünü yitireceği öngörülüyor” diye konuştu.

Toplantıyı değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci, Türkiye’nin, geçmişi 19’uncu yüzyıla kadar dayanan Batılılaşma serüveninin önemli ve zahmetli bir bölümüdür. Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının bir devlet politikası haline getirdiği çağdaşlaşma ve Batılılaşma hedefinin en hayati basamaklarından biridir. Bu sürecin siyasi, askeri, ekonomik ve diplomatik ayakları kadar önemli olan bir başka ayağı ise akademi ve teknolojidir. Eğer biz ülke olarak akademik ve teknolojik alanda Avrupa’yla, hatta dünyayla başa baş mücadele içinde olmazsak, AB üyeliği için gösterilen siyasi ve diplomatik çabaların sonuç vermesi son derece zor olacaktır. İstanbul Aydın Üniversitesi olarak bu sürece elimizden gelen en büyük desteği vermeye devam edeceğiz.”


 

Ozan Ceyhun, who was the guest of Western Platform said that the elections will change all political balances in Europe. In the meeting upcoming European Parliament elections were evaluated.

Western Platform was held with the participation of Ozan Ceyhun, 4th and 5th Term Member of Parliament from the European Parliament.

The subject of the meeting was “Upcoming European Parliament Elections and Turkey”. Mr. Ceyhun said that this election will be different than the others and added “This election will change the whole political balances. As a result of this election, the combination of Christian Democrats and Social Democrats are expected to its majority status”.

President of İstanbul Aydın University Assoc. Prof. Mustafa Aydın evaluated the meeting and added “Turkey’s European Union membership process of Turkey’s history is an important and difficult part of the journey until the 19th century. It is one of the most important steps of the goal of modernization and Westernization, which Mustafa Kemal Atatürk and his associates made a state policy. Another important part of this process as important as the political, military, economic and diplomatic pillars is academia and technology. If we, as a country, do not compete with Europe and even with the world in academic and technological fields, the political and diplomatic efforts for EU membership will be extremely difficult. As İstanbul Aydın University, we will continue to give all the support that we can.”

Son Başlıklar

UFRAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Doç. Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Franchising Derneği Yönetim Kurulu ile online toplantıda bir araya geldi UFRAD Franchising Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Franchising...

“ÇATIŞMA SONRASI LİBYA KONFERANS SERİSİ”

İAÜ Afrika Uygulama ve Araştırma Merkezi “Çatışma Sonrası Libya Konferans Serisi” online olarak gerçekleştirildi İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Afrika Uygulama ve Araştırma Merkezi “Çatışma Sonrası...

BİL KOLEJLERİ VELİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Doç. Dr. Mustafa Aydın, Nilüfer ve Isparta Bil Koleji Veli İstişare Toplantısına online olarak katıldı Bil Öğretim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın,...

TSSD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) Yönetim Kurulu toplantısı, TSSD Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın katılımı ile online olarak gerçekleştirildi Türkiye Sigarayla Savaş Derneği...

İAÜ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİ TOPLANTISI

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezleri toplantısı online olarak gerçekleştirildi İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezleri toplantısı online olarak gerçekleştirildi. İAÜ...

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz