28. EAIE Eğitim Konferansı ve Fuarı

tarihinde yayınlandı DEİK / EEİK, Eğitim Haberleri, EURAS, Medya
https://mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2020/01/UFRAD-12.10.2017-14.jpg

İAÜ Mütevelli Heyeti, EURAS – Avrasya Üniversiteler Birliği ve DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Aydın, her yıl Eylül ayında Avrupa’da düzenlenen bu sene de 13-16 Eylül 2016 tarihlerinde İngiltere’nin Liverpool şehrinde gerçekleştirilen 28. EAIE Eğitim Konferansı & Fuarına katıldı.

Bu yıl tarihi Glasgow şehrinde düzenlenen EAIE Yıllık Konferansı konferanslar, çalıştaylar, eğitim oturumları, network fırsatları ve özel etkinlikler ile dolu verimli bir hafta geçirmek üzere gelen 6000’e yakın uluslararası eğitimcinin katılımıyla gerçekleşti.

Konferans süresince uluslararası eğitime ilişkin çeşitli seminerlere katılan, yeni ortaklıklar ve ortak programlara yönelik görüşmeler başlatmak için çeşitli Bakanlıkların ve Üniversitelerin temsilcileriyle bir araya gelen Dr. Mustafa Aydın ve IAU EAIE Heyeti, birçok Yükseköğretim kuruluşuyla
işbirliklerinin temellerini attı.

Bu yıl İstanbul Aydın ile birlikte Türkiye’den 15 Üniversite standıyla birlikte EAIE’ye katılarak, ülkemizi EEİK tarafından organize edilen “Study in Turkey” pavilyonlarında temsil ettiler.
EAEC Başkanı ile Görüşme EAEC – Avrupa Erasmus Koordinatörler Derneği Başkanı Gregory Makrides ile EAIE Konferansı esnasında görüşen Dr. Mustafa AYDIN ve heyeti birçok başlık altında görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler çerçevesinde; EAEC’nin EURIE’ye işbirlikçi Partner olarak katılması ve ortak projelerin uygulanması konusunda işbirliğine varıldı.

EAIE Yönetimi ile Görüşme

EAIE Konferansı esnasında, EAIE Yönetimi ile özel toplantı kapsamında; Dr. Mustafa AYDIN, EAIE Başkanı Laura Howard ve Başkan Yardımcısı Markus Laitinen ile görüştü. Görüşme sonucunda; Study in Turkey ile EAIE arasında işbirliklerinin geliştirilmesi ve önümüzdeki yıl EAIE Konferansı için şimdiden gerekli zemin oluşturulurken; EURAS ile işbirliklerinin derinleştirilmesi ve 2017 EURIE Zirvesinde İşbirlikçi Partner olarak katılmaları resmileşti.President of IAU, EURAS – Eurasian Univeersities Union and DEIK Higher Education Business Council, Dr. Mustafa Aydın participated at the 28th EAIE Annual Conference & Expo, held between 13-16 September, 2016 in Liverpool, UK.

Around 6000 people who work in the field of higher education have gathered this year for EAIE for an exciting and productive week of preconference workshops, educational sessions, networking opportunities, inspiring plenary speakers, and special events. On behalf of Istanbul Aydın University, President, Dr. Mustafa AYDIN and IAU Delegation attended EAIE for the benefit of internationalization of our university and partnership opportunities.

Dr. Mustafa Aydın and IAU EAIE Delegation attended various workshops regarding international education throughout the conference, where also laid the foundations of numerous collaborations with various Higher Education Institutions and Ministries by coming together with several University representatives to commence creating new partnerships and joint programs.
This year, 15 Turkish Exhibitor Universities including IAU attended EAIE and represented Turkey under “Study in Turkey” Pavilions organized by Higher Education Business Council.

Meeting with EAEC President

Dr. Mustafa AYDIN and his Delegation met with the President of EAEC – European Association of Erasmus Coordinators, Gregory Makrides during the EAIE Conference and held talks in many different subjects. Collaborations on mutual projects will be initiated and European Association of Erasmus Coordinators will be the collaborative partner of EURIE 2017.

Meeting with EAIE Management

During EAIE Conference, Dr. Mustafa AYDIN met with EAIE Management, President Laura Howard and Vice President Markus Laitinen about how to enhance and develop the International Higher Education collaboration between EAIE and Study in Turkey as well as EURAS and invited EAIE to EURIE – Eurasia Higher Education Summit. As a result of the meetings between EURIE and EAIE presidencies during the conference, EAIE will be the collaborative partner of 2017 EURIE Summit.

13.09.2016

 

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin