14. Bayim Olur Musun Franchising Fuarı Kapılarını Açtı

tarihinde yayınlandı Medya, UFRAD

Franchise ve bayilik ile büyümek isteyen, yeni iş ortakları arayan markaları bir araya getiren Türkiye’nin franchising alanındaki ilk ve tek fuarı olan 14. Bayim Olur Musun Franchising Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.


22 bin metrekare alanda, 400’e yakın yerli yabancı markanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarın açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AB eski Bakanı Egemen Bağış, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı (TİM) Mehmet Büyükekşi, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve çok sayıda firma yetkilisi katıldı. Protokol konuşmaları ile başlayan törende marka oluşturmanın önemine ve Türkiye’de yapılan çalışmalara dikkat çekildi. İAÜ Anadolu BİL Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Programı öğrencilerinin yapmış olduğu “Sevdamız Karadeniz” adlı defile ile devam eden açılışta yöresel Karadeniz türküleri eşliğinde sahneye gelen horon ekibi katılımcıların beğenisini kazandı.

“Avrupa’nın Ve Ortadoğu’nun en büyük fuarı”

UFRAD olarak düzenledikleri 25. fuar olduğunu söyleyen UFRAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Türkiye’de franchising sektörünün çok gelişmiş durumda olduğunu vurgulayarak, “Bu fuar franchising sektörü bakımından Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın en büyük fuarı” dedi. Dr. Aydın Türkiye’de franchising sektörünün ticaret hacmine dikkat çekerek, “Bu fuar, 300 yerli ve yabancı firmanın katıldığı, 30 bin ziyaretçiyi ağırlayan ve yaklaşık 22 bin metrekare kapalı alanda kurulan çok önemli bir fuardır. Türkiye’de franchising sektörü yıllık 43 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Dolayısıyla burada yeni yatırımcılar hem kendilerine yeni iş kolları araştırırken aynı zamanda iş geliştirme bakımından da çok önemli bir platformda kendilerini bulacaklar. Çünkü buraya gelen yatırımcılar, sektöründeki diğer firmaların ne yaptığını da görüyorlar. Yani sektörle ilgili yeni gelişmeleri de takip edebiliyorlar. Tabki sadece fuarı gezmekle kalmıyorsunuz aynı zamanda eş zamanlı seminerlerimiz de oluyor. Bu da sektörle ilgili bilgi alımını kolaylaştırıyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye ile ilgili büyük bir bilgi kirliliği var”

Türkiye ekonomisi ile ilgili dışarıdan gelen olumsuz değerlendirmelerin maksatlı olarak yapıldığının altını çizen Dr. Mustafa Aydın, “Türkiye ile ilgili gerçekten büyük bir bilgi kirliliği var. Özellikle bunu yapıyorlar. Bizim de buna karşı oturup ağlayacak halimiz yok. Bu tarz etkinlikler düzenleyerek o ülkelerden şirketleri, üniversiteleri davet ederek Türkiye’nin hiç de öyle düşünüldüğü gibi olmadığını ve her şeyin gayet normal yürüdüğünü ifade etmememiz lazım. Bu anlamda bu fuar aynı zamanda Türkiye’nin yurtdışındaki o kirli algısını aydınlığa çıkarması bakımından da çok önemlidir.” diyerek sözlerini tamamladı.14th Be My Dealer Franchising Exhibition opens its door

14th Be My Dealer Franchising Exhibition which is the first and only exhibition in franchising in Turkey, which brings together brands in search of new partners and want to expand their businesses with franchising, opened its door for visitors.

Bülent Tüfenkçi, Minister of Customs and Commerce; Egemen Bağış, former Minister of EU; Mehmet Büyükekşi, president of Turkey Exporters Association; Erdal Bahcivan, president of Istanbul Chamber of Industry and Dr. Mustafa Aydın, president of UFRAD and many of the company executives attended to opening ceremony of the exhibition which is held on a 22,000 square meter space with the participation of over 400 local and foreign brands.

The ceremony started out with official speeches and the importance of creating brands and works carried out in Turkey drew the attention of the participants. The exhibition continued with “Our Passion: Karadeniz” fashion show which was staged by IAU Bil Vocational High School Fashion Design students and Horan team which performed their dance with traditional Black Sea region folk songs received the appreciation of the visitors.

“The biggest Exhibition in Europe and Middle East”

Emphasizing a strong franchising in Turkey and mentioning the 25th exhibition by UFRAD, President of UFRAD Dr. Mustafa Aydın said, “This is the biggest exhibition in Europe and the Middle East in terms of franchising.” Pointing out how strong the franchising sector in Turkey, Dr. Aydın added, “this exhibition which hosted 300 local and foreign companies and 30,000 visitors and established on 22 square meter space is a very important exhibition. Turkey has 43 billion dollars trade size.

Therefore, new investors will find themselves at important platforms when they search new business lines to develop their businesses. Because investors who come to this platform, see what other companies do. In this way, they can follow up developments. You can both visit the exhibition and attend seminars and get some knowledge about sectors from this exhibition.”

“There is a huge information pollution about Turkey”

Underscoring the negative perspective about Turkey’s economy, “There is a huge information pollution about Turkey. They do this on purpose. We will answer them by inviting companies and universities from those counties to these kinds of events and show them that everything is normal as it should be. That’s why this exhibition has a big importance to clarify the situation of Turkey and improve Turkey’s image in their eyes.”

13.10.2016

background

Twitter'da takip edin

Haberler, güncellemeler ve bilgilendirmeler için takip edin.

İstanbul Aydın Üniv. Müt.Hyt.Bşk./ BiL Holding ve BİL Eğitim Kurumları Yön.Krl.Bşk./Kıbrıs İlim Üniv. Onursal Bşk.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Instagram'da takip edin

TAKİP ET @profmustafaaydin