İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve BİL Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İngiltere’ye ekibiyle birlikte bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında eğitim modellerini yerinde tespit, toplantılar ve ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Dr. Mustafa Aydın ve Peter Philips arasında gerçekleşen imzalarla Cambridge University Press (CUP) ile geniş kapsamlı bir protokole imza atıldı.
Londra ziyareti kapsamında ziyaret edilen School 21 Okullarında, okulların konseptinin tanıtımı gerçekleştirildikten sonra, öğrenme üzerine projeler konuşuldu. School 21’in işleyişinin de gözlemlendiği ziyarette, “ORACY” olarak adlandırılan öğrencilere kendilerini bulma konusunda yardımcı olma amacını taşıyan kavram üstüne konuşuldu.
Çalışma ziyareti kapsamında Cambridge’de gerçekleşen toplantılarda, Dr. Mustafa Aydın ve İrem Arman’ın üniversiteyle ilgili görüşlerini ifade etmesinin akabinde Dr. Neil Mercer, ORACY’le ilgili araştırma ve gelişmelerden bahsetti. Ayrıca, Ben Knight, yaşam yetkinliği için araştırma destekli Cambridge derslerini anlatırken, Eric Baber ve Karen Momber ise Cambridge öğretmen gelişimini anlattı.