Dr. MUSTAFA AYDIN KÜTÜPHANESİ

İstanbul Aydın Üniversitesi olarak, Eşref Bitlis İlköğretim Okuluna kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. Siirt Eşref Bitlis İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Onur Batğı, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın’a bir mektup yazarak, okullarına kütüphane kurulması için destek istedi. Talebi değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Eşref Bitlis İlköğretim Okuluna kütüphane kurulmasına karar verdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın başkanlığında bir heyet, kütüphane açılışı yapmak ve bir dizi konferans vermek üzere Siirt’e geldi.

Vali Ahmet Aydın’ı makamında ziyaret eden heyet, daha sonra Eşref Bitlis İlköğretim Okulu’na geçerek, kütüphanenin açılışını yaptı. Okula kazandırılan kütüphaneyi inceleyen Vali Aydın, iki yıldan beri uygulanan kitap okuma kampanyaları ile Siirt’in artık kitap ile anıldığını ifade ederek, desteklerinden dolayı Dr. Mustafa Aydın’a teşekkür etti. Eşref Bitlis İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Serkan Akkuş’un resim sergisini de gezen ziyaretçiler, muhteşem sergiyi çok beğendiklerini ifade ederek birbirinden güzel eserlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Öğretmen Serkan Akkuş tarafından İstanbul Aydın Üniversitesi logosu ile Tillo’daki İsmail Fakirullah Hazretleri’nin türbesinin beraber işlendiği eser, Siirt Valisi Ahmet Aydın tarafından Dr. Mustafa Aydın’a hediye edildi.

Kitap denilince akla Siirt’in gelmesinin çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Vali Ahmet Aydın, “Geçen yıl il genelinde 1 milyon kitap okundu. Bu yıl ise yaptığımız kampanyalarla 2 milyon 311 bin kitap okunarak, çok büyük bir başarı elde ettik. Bu projemizde büyük emek harcayan başta öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Siirt’i ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise, “Öncelikle Onur Hocamıza teşekkür ediyorum. Burada kütüphane kurmamıza vesile olduğu için. Bugün aranızda bulunmaktan gerçekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sayın Valimizle İstanbul’da görev yaptığı dönemde birlikte önemli projelere imza attık. Şimdi de bize imkan sağlayarak bu okulumuza katkı yapmaya çalıştık. Bizleri çok iyi ağırladılar. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Ben Trabzonluyum, ancak kendimi bir Siirtli olarak görüyorum. Kızım bir Siirtli ile evlidir. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyorum. Kurulan bu köprüler çok önemlidir.” diye konuştu. Buradaki tören, karşılıklı plaket ve hediyelerin verilmesi ile son buldu.