BATI PLATFORMU OZAN CEYHUN’U AĞIRLADI

Yaklaşan Avrupa Parlamentosu seçimlerinin değerlendirildiği Batı Platformu’na konuk olan Ozan Ceyhun, söz konusu seçimlerin Avrupa’daki bütün siyasi dengeleri değiştireceğini ifade etti.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) bünyesindeki düşünce kuruluşlarından Batı Platformu’nun Nisan ayı toplantısı, Avrupa Parlamentosu (AP) 4’üncü ve 5’inci Dönem Milletvekili Ozan Ceyhun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

“Yaklaşan Avrupa Parlamentosu Seçimleri ve Türkiye” başlığıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ceyhun, AP’nin bu dönem seçimlerinin daha öncekilerden çok farklı olduğunu ifade ederek, “Bu seçim Avrupa’da bütün siyasi dengeleri değiştirecek. Zira bu seçim sonucunda Hristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratların birleşimi, çoğunluk statüsünü yitireceği öngörülüyor” diye konuştu.

Toplantıyı değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci, Türkiye’nin, geçmişi 19’uncu yüzyıla kadar dayanan Batılılaşma serüveninin önemli ve zahmetli bir bölümüdür. Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının bir devlet politikası haline getirdiği çağdaşlaşma ve Batılılaşma hedefinin en hayati basamaklarından biridir. Bu sürecin siyasi, askeri, ekonomik ve diplomatik ayakları kadar önemli olan bir başka ayağı ise akademi ve teknolojidir. Eğer biz ülke olarak akademik ve teknolojik alanda Avrupa’yla, hatta dünyayla başa baş mücadele içinde olmazsak, AB üyeliği için gösterilen siyasi ve diplomatik çabaların sonuç vermesi son derece zor olacaktır. İstanbul Aydın Üniversitesi olarak bu sürece elimizden gelen en büyük desteği vermeye devam edeceğiz.”


 

Ozan Ceyhun, who was the guest of Western Platform said that the elections will change all political balances in Europe. In the meeting upcoming European Parliament elections were evaluated.

Western Platform was held with the participation of Ozan Ceyhun, 4th and 5th Term Member of Parliament from the European Parliament.

The subject of the meeting was “Upcoming European Parliament Elections and Turkey”. Mr. Ceyhun said that this election will be different than the others and added “This election will change the whole political balances. As a result of this election, the combination of Christian Democrats and Social Democrats are expected to its majority status”.

President of İstanbul Aydın University Assoc. Prof. Mustafa Aydın evaluated the meeting and added “Turkey’s European Union membership process of Turkey’s history is an important and difficult part of the journey until the 19th century. It is one of the most important steps of the goal of modernization and Westernization, which Mustafa Kemal Atatürk and his associates made a state policy. Another important part of this process as important as the political, military, economic and diplomatic pillars is academia and technology. If we, as a country, do not compete with Europe and even with the world in academic and technological fields, the political and diplomatic efforts for EU membership will be extremely difficult. As İstanbul Aydın University, we will continue to give all the support that we can.”

Son Başlıklar

İAÜ TENİS TAKIMI’NDAN ŞAMPİYONLUK SÖZÜ

İAÜ Tenis Takımı’ndan şampiyonluk sözü İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Avrupa Şampiyonu Tenis Takımı, Doç. Dr. Mustafa Aydın’ı ziyaret etti İAÜ Tenis Takımı, Doç. Dr. Mustafa...

MUSTAFA AKINCI KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİNDE

Mustafa Akıncı KİÜ’de Kıbrıs Düşünce Platformu’nun Ocak ayı toplantısına KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı konuk oldu. Kıbrıs Düşünce Platformu Ocak ayı toplantısında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa...

KİÜ GENEL DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILDI

KİÜ genel değerlendirilmesi yapıldı   Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde (KİÜ) birinci yarıyıl genel değerlendirilmesi gerçekleştirildi.  Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde (KİÜ) birinci yarıyıl genel değerlendirilmesi Doç. Dr. Mustafa...

TİM/HİB EĞİTİM KOMİTESİ GENİŞLETİLMİŞ YÖNETİM TOPLANTISI

TİM/HİB Eğitim Komitesi Genişletilmiş Yönetim toplantısı Uluslararası öğrenci teminindeki sorun ve çözüm yöntemleri Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) / Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Eğitim Komitesi Genişletilmiş Yönetim...

HARUN KAYA İÇİN ÖDÜL PROGRAMI

Harun Kaya için ödül programı Küçükçekmece önceki dönem Kaymakamı Harun Kaya için kahvaltı ve ödül takdim programı düzenlendi. İAÜ, Küçükçekmece önceki dönem Kaymakamı Harun Kaya...

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz